18 Ağustos 2019 Pazar

TÜRKMENİSTAN BÜYÜKELÇİSİ GO-KART KAZASINDA YARALANAN TÜRKMEN KIZ İÇİN SAMSUN'A GELDİ

Türkmenistan Büyükelçisi go-kart kazasında yaralanan Türkmen kız için Samsun'a geldi

Samsun'da Go-Kart aracının tekerine saçı dolaşarak kafa derisi yüzülen Türkmen öğrencinin sağlık durumu ile ilgili bilgi almak için Türkmenistan Ankara Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev Samsun'a gelerek Samsun Valisi Osman Kaymak ile görüştü.

24 Temmuz 2018 Salı 11:49 GÜNCEL

Samsun'a gelen Türkmenistan Ankara Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev, go-kart kazasında kafa derisi yüzülen Türkmen uyruklu Nurjemal Annalyyeva'yı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.


Türkmenistan Ankara Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev, go-kart kazasında saçının lastiğe dolanması sonucu yaralanan Nurjemal Annalyyeva'yı tedavi gördüğü Ondokuz Mayıs Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ziyaret ederek, sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Türkmenistan Ankara Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev kazada yaralanan üniversite öğrencisi Nurjemal Annalyyeva'ya gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Samsun Valisi Osman Kaymak tarafından makamında kabul edildi.

Türkmenistan Ankara Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev, burada yaptığı açıklamada, Türkmenistan vatandaşı üniversiteli kızın Samsun'da bir kazada yaralanmış olmasını üzüntüyle duyduklarını belirterek, "Büyükelçiliğimiz tarafından bu olayı geçtiğimiz cuma gününden itibaren takip ediyoruz. Bu çerçevede büyükelçilik personeli olarak kızımıza geçmiş olsun demek ve sağlık durumunu yerinde görmek için şehrinizi ziyarete geldik. Bugün bizleri kabul ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum." dedi.

Amanlyev, vatandaşlarının tedavisinde gerekli hassasiyeti gösteren yetkililere de teşekkür etti. 

Samsun Valisi Osman Kaymak da Türkmenistan uyruklu Nurjemal Annalyyeva'nın ameliyat edildiğini ve hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi. 

Valilik olarak konunun takipçisi olduklarını aktaran Kaymak, şunları kaydetti:

"Devletimiz kızımızla ilgili yapılacak olan her şeyi yapmaktadır. O an hemen hastaneye kaldırılmıştır. Go-kart pisti o gün kapatılmıştır. Kızımıza anında müdahale yapılarak ameliyata alınmıştır. Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Türkiye'nin sayılı sağlık kuruluşlarından birisidir. İnşallah daha başka kazalar yaşanmaz. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma açılmıştır. Biz de valilik olarak konunun yakından takipçisi olacağız. Bilgi alındıkça kamuoyuyla paylaşılacaktır. Size ve kızımıza geçmiş olsun diyorum."

Samsun'da dört gün önce  Batıpark'taki pistte go-kart aracıyla yarışan Annalyyeva'nın, saçlarının aracın lastiğine dolanması sonucu kafa derisinde hasar oluşmuştu. Yaralı kadın, Ondokuz Mayıs Tıp Fakültesi Hastanesi'ne  kaldırılarak tedaviye alınmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bulunan Atakum Aqua Park çocuklara ilaç gibi geldi

Samsun'da bulunan Atakum Aqua Park çocuklara ilaç gibi geldi