26 Mayıs 2019 Pazar

TÜRKÜLERİN NAİF SESİ NURAY HAFİFTAŞ YAŞAMINI YİTİRDİ

Türkülerin naif sesi Nuray Hafiftaş yaşamını yitirdi

Türk Halk Müziğinin güçlü sesi Nuray Hafiftaş, yakalandığı kalın bağırsak kanseri sonucu bugün hayatını kaybetti. Sen küçüksün Ölemezsin şarkısı ile bilinen yılların güçlü sesi Nuray Hafiftaş, 1964 Ardahan doğumluydu..

14 Şubat 2018 Çarşamba 17:43 GÜNCEL

Türk Halk Müziğinin güçlü ve naif sesi Nuray Hafiftaş, yakalandığı kalın bağırsak kanseri sonucu bugün hayatını kaybetti.


Sanatçı Nuray Hafiftaş, yakalandığı kalın bağırsak kanseri sonucu yaşamını yitirdi. Sen Küçüksün şarkısı ve yüreklere dokunan sanatçı Nuray Hafiftaş , geçen Temmuz ayında geçirdiği kalın bağırsak ameliyatından sonra karaciğerine de sıçrayan kanser nedeniyle özel bir hastanede tedavi görüyordu.  1964 Ardahan doğumlu olan sanatçı Nuray Hafiftaş, kalın bağırsak kanseri sonucu yaşam mücadelesini kaybetti.

NURAY HAFİFTAŞ KİMDİR

Nuray Hafiftaş, 8 Ağustos 1964 tarihinde Ardahan ilinin bir ilçesi olan Çıldır'da doğdu. İlkokul eğitimini Taksim’de tamamladıktan sonra İTÜ ( İstanbul Teknik Üniversitei) Devlet Konservatuarı'nı bitirdikten sonra İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak yer aldı, aynı yıl İstanbul Radyosu'nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı.

Şimdiye kadar birçok albüm çıkaran Türk halk müziğinin usta ismi, 100'ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri var. Müzik kariyerinin yanı sıra naif kişiliğiyle milyonlarca insanın kalbini fethetmeyi başaran Nuray Hafiftaş’ın Bilal Ercan'la beraber "Çifte Yürek" adlı halk müziği programı sunuculuğu da çalışmaları arasında bulunmaktadır.

2017 yılından bu yana sağlık sorunlarıyla mücadele eden Nuray Hafiftaş'a kolon ve karaciğer kanseri teşhisi konulmuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 8'i tutuklu 13 sanıklı Sahil Güvenlik FETÖ davası 5 Mart tarihine ertelendi

Samsun'da 8'i tutuklu 13 sanıklı Sahil Güvenlik FETÖ davası 5 Mart tarihine ertelendi