29 Kasım 2021 Pazartesi

UYUŞTURUCUYA KARŞI KANO İLE KARADENİZ'E AÇILAN ŞENOL ÖZDEMİR, SAMSUN'A GELDİ

Uyuşturucuya karşı kano ile Karadeniz'e açılan Şenol Özdemir, Samsun'a geldi

Uyuşturucuya karşı kano ile Karadeniz'e açılan Şenol Özdemir, Samsun'a geldi. Sigara ve uyuşturucuya karşı farkındalık oluşturmak için kano ile Karadeniz seferine çıkan Şenol Özdemir Samsun'a ulaştı.

24 Mayıs 2017 Çarşamba 13:30 GÜNCEL
Sigara ve uyuşturucuya karşı farkındalık oluşturmak için kano ile İstanbul'dan Trabzon'a gitmeyi hedefleyen Şenol Özdemir, Samsun'a geldi.


Atatürk Havalimanı'nda özel bir havalimanı şirketinde çalışan 41 yaşındaki Özdemir, 29 Nisan'da İstanbul Bostancı sahilinden denize indirdiği kanosuyla Trabzon'a gitmek için yola çıktı. Günde ortalama 60 kilometre kürek çekerek Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübüne ulaşan Özdemir, burada Anakent Spor Kulübü kano antrenörü Zafer Benli ile personel Hüseyin Yöntem tarafından karşılandı.


Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, deniz kayağı kano ile İstanbul Bostancı'dan Trabzon Beşikdüzü Limanı'na doğru sigara ve uyuşturucuya karşı farkındalık oluşturmak için sefere başladığını söyledi.Samsun'a fırtınadan dolayı gecikmeli geldiğini anlatan Özdemir, en geç 6 gün içinde Trabzon'a ulaşmayı planladığını belirtti.


Sigaraya bağlı hastalıklar yüzünden her yıl binlerce insanın hayatını kaybettiğine dikkati çeken Özdemir, "Bu, kitle imha silahı gibi bir şey. İnsanımız sigara yüzünden kendini öldürüyor. Sigara intihar gibi bir şey. Bir de uyuşturucu tarafı var. Sokaklarda görüyoruz, 15-20 yaşlarındaki gençlerimiz uyuşturucu ve madde bağımlısı. Sigara ve uyuşturucudan ölenlerden etkilenerek bu projeye başladım. Çok da olumlu tepkiler aldım." diye konuştu.

Özdemir, Trabzon'a ulaştıktan sonra İstanbul'a karayoluyla döneceğini kaydetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Emniyeti engelli çocuklar için eğlence programı düzenledi

Samsun Emniyeti engelli çocuklar için eğlence programı düzenledi