22 Ekim 2021 Cuma

VALİ AÇIKLADI! SAMSUN'DA KORONA VİRÜS ŞÜPHELİLERİNİN TESTLERİ NEGATİF ÇIKTI

Vali açıkladı! Samsun'da Korona Virüs şüphelilerinin testleri negatif çıktı

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'da Korona Virüs şüphesi ile karantinaya alınan vatandaşlardan alınan kan örneklerinin negatif çıktığını açıkladı.

13 Mart 2020 Cuma 13:38 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüsü tespit edilen hastalar olduğu yönündeki dedikodulara Samsun Valisi Osman Kaymak'tan yanıt geldi. Vali Osman Kaymak, Samsun'dan Ankara'ya gönderilen testlerin negatif çıktığını açıkladı.


Samsun Valisi Osman Kaymak, korona virüsüyle mücadele noktasında kentte yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Samsun Valisi Osman Kaymak, kentte numuneleri alınan korona virüsü şüphelerinin hepsinin negatif çıktığını söyledi. Vali Kaymak, halka paniğe kapılmaması yönünde çağrı yaptı 

Samsun Valisi Osman Kaymak’ın öncülüğünde kentteki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinin katılımıyla, korona virüsüyle ilgili Samsun'da alınacak tedbirleri görüşüldü. Vali Osman Kaymak, DSİ 7. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantı öncesi, basın mensuplarına, tüm dünyayı ölümle tehdit eden ve geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de vakası görülen korona virüsü vakasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kentte yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Osman Kaymak, durumun ciddi ancak kontrolde olduğunu ifade ederek, paniğe kapılınmaması gerektiğini yönünde vatandaşlara seslendi. Vali Kaymak, Samsun’da olası korona virüsü şüphelerinin Ankara’ya gönderilen testlerinin negatif çıktığını söyledi.ÇOK CİDDİ ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR
Samsun Valisi Osman Kaymak, diyekonustu.com haber sitesinden Tolga Birgücü'nün haberine göre Korona Virüs ile ilgili yaptığı açıklamada “Bütün dünyayı etkileyen korona virüsüyle etkili olarak bir çok tedbirler alınıyor. Maalesef Tükkiye’de de bir vaka tespit edildi ve bunun üzerine Sağlık Bakanlığımız, başından beri çok ciddi şekilde çalışma yürütüyor. Biz de bakanlığımızın, hükümetimizin ve Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrulsunda tedbirleri koordine etmeye çalışıyoruz. En son iki gün önce Milli Eğitim Bakanlığı’mızdan gelen genelgeyi tüm okullarımıza gönderdik; tüm okullarımızın dezenfekte edilmesi yönünde belediyelerimize ve kaymakamlıklarımıza talimatı gönderdik. Şu anda okullarımızda bunun hazırlıkları başladı ve yapılacak. Bu süreçte toplu ortamlarda bulunamamak, temizliğe dikkat etmek ve paniğe kapılmadan bakanlığımızın uyarıları doğrulsunda hareket etmek gerekiyor” diye konuştu. 

DURUM ÇOK CİDDİ ANCAK PANİĞE KAPILMAMALIYIZ
 Vali Osman Kaymak, şöyle devam etti; “Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen ‘tüm okullardaki sosyal faaliyetleri erteleyin’ başlıklı genelgenin geldiğini hatırlatan Vali Osman Kaymak, “Okullarımızın tatil edilmesi yönünü bakanlığımız şu anda gerekli görmedi. Böyle bir karar gelirse de bunu duyuracağız. Olabildiği kadar toplumsal yani sosyal etkinlikleri kamu kurumlarınca ertelenmesini tavsiye ediyoruz. Tüm dünyada ciddi bir tehlike var ancak hepimizin izlediği gibi Türkiye bu işi çok ciddi bir şekilde götürüyor. Sağlık yetkililerimizin de söylediği gibi, paniğe kapılmadan önlemlerimizi almamız gerekiyor. Şu ana kadar ülkemizde çok ciddi vaka görülmedi. Tedbirleri gevşetirsek allah korusun durum sıkıntılı olabilir. İran’ı ve İtalya bu içi ciddiye almadı ve ceremesini çekiyor. Durum çok ciddi ancak paniğe gerek yok. Sağlık Bakanlığımız bu olayı yakından takip ediyor ve ne yaptığını çok iyi bilir. Bu noktada da bakanlığımıza çok teşekkür ediyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Çarşamba Havalimanına Korona'ya karşı termal kameralar konuldu

Samsun'da Çarşamba Havalimanına Korona'ya karşı termal kameralar konuldu