24 Ocak 2022 Pazartesi

VEZİRKÖPRÜ BELEDİYESİ ZEHİRLİ İĞNE İLE ÖLDÜRÜLEN SOKAK KÖPEKLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Vezirköprü Belediyesi zehirli iğne ile öldürülen sokak köpekleri ile ilgili açıklama yaptı

Samsun'un Vezirköprü ilçe Belediyesi, zehirli iğne ile öldürüldükleri gündeme gelen sokak köpekleri ile ilgili açıklama yaptı.

15 Aralık 2019 Pazar 14:24 GÜNCEL

Samsun'un Vezirköprü İlçe Belediyesi, zehirli iğne ile öldürüldükleri gündeme gelen sokak köpeklerini, belediyenin öldürmediğini açıkladı.


Vezirköprü ilçesine bağlı Mehmet Paşa mahallesinde geçtiğimiz günlerde 3 sokak köpeği zehirli iğne ile öldürülmüş halde bulundu. Samsun Kent Haber'in gündeme getirdiği olayla ilgili bir açıklama yapan Vezirköprü Belediyesi, envanterlerinde zehirli iğne bulunmadığını, dolayısı ile bahse konu sokak köpeklerini öldürmelerinin mümkün olmadığını duyurdu. Yapılan açıklamada şu bilgiler verildi.
"Belediyemiz kesinlikle hiç bir sokak hayvanına zarar verecek bir eylem ya da tutum içerisinde bulunmamıştır. Aksine sokak hayvanları için Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile koordineli bir şekilde çalışarak hasta, yaralı, ve rehabilitasyonu için çalışmalarını sürdürmektedir. Zehirli iğne olarak zikredilen ve fakat içeriği belli olmayan bu benzeri maddeler belediyemiz envanterinde bulunmamaktadır. Belediyemiz haberde iddia edildiği gibi zehirli iğne ile hayvan öldürme konusu ile herhangi bir alakası bulunmaktadır (bulunmamaktadır yazılacaktı galiba) Ayrıca ilçemiz sınırlarında bu şekilde öldürülmüş-can vermiş köpek ya da herhangi bir hayvan vakası da kayıtlara geçmemiştir."


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun AK Parti'de aday olacakların özel hayat fotoğrafları kurcalanıyor

Samsun AK Parti'de aday olacakların özel hayat fotoğrafları kurcalanıyor