01 Aralık 2021 Çarşamba

YAKAKENT BELEDİYESİ-GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI VE BANKER BİLO!

Yakakent Belediyesi-Göçmen Kaçakçılığı ve Banker Bilo!

Samsun'a 'Göçmen Kaçakçılığı' utancını yaşatan Yakakent Belediyesi Başkanı Hüseyin Kıyma ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Yiğit'e kamu adına sorularımız var! Yakakent Belediyesi-Göçmen Kaçakçılığı ve Banker Bilo

22 Kasım 2021 Pazartesi 21:14 GÜNCEL

Samsun günlerdir Yakakent Belediyesi'nin göçmen kaçakçılığı skandalı ile gündemde. Günlerdir olaya sebebiyet veren belediye başkanı ve başkan yardımcısı ise sus pus.. Yakakent Belediyesi Meclis üyelerinin de ağzını bıçak açmıyor..


SAMSUN ADINA UTANÇ VERİCİ BİR OLAY
Yerel gazeteler kamu adına olayı takip ediyor, ciddi sorular soruyor ama cevap bulamıyor! Ve konuyla ilgili edindikleri ayrıntıları Samsun halkıyla paylaşıyor.. Samsun adına ciddi anlamda utanç verici bir olay.. Göçmen Kaçakçılığı.. 

KAMYONDA NE VAR? KARPUZ..
Bu işleri ücret karşılığı yapan simsarlar olduğu biliniyor.. Sizi belirli bir ücret karşılığı kaçak yollarla yurt dışına götüren şebekelerin, bu işten ticari kazanç sağlayan kişi ve kişilerin olduğu malum.. Bu durum filmlere bile konu olmuş.. Ufak bir hatırlatma.. Banker Bilo.. Das İz karpuz..

Yakakent Belediyesinde olup bitenler ortaya çıkınca aklımıza her nedense Banker Bilo filmi geldi..  Filmi izleyenler bilir.. Özellikle kamyon sahnesi efsanedir.. Teşbihte hata olmasın ama, göçmen kaçakçılığı olayında Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma sanki Şener Şen'in canlandırdığı Maho, başkan yardımcısı Hüseyin Yiğit'i de o filmdeki kamyon şoförünün rolüne bürünmüş adeta.. Evet transit gitmek Alamanya.. Kamyonda ne var.. Karpuz.. Ham ham.. Şapur şupur..

HİÇ TANIMADIKLARI 70 KİŞİYE NEDEN GRİ PASAPORT VERDİLER
Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığının raporu ve tespitlerine göre, gri pasaportları pandeminin pik yaptığı 28 Mart 2020-2-17-27 Ekim 2020- 09-18 Kasım 2020 tarihlerinde 70 kişi adına düzenleyen kişi, Yakakent Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yiğit.. Başkan Yardımcısı durup dururken, hiç tanımadığı, Yakakentli dahi olmayan, belediye ile resmi bir bağı olmayan bu kişilere durup dururken, neden gri pasaport hazırladı, merak konusu!

Minarenin kılıfı da hazır, Almanya'nın Stutgart kentinde Demokrasi Kültürel Değişim ve İnsan Hakları etkinliği, Makedonya Ohri Şehri Uluslararası Bahar Folklor Festivali ve Çekya Prag Şehri Uluslarası Folklor Festivali, Polonya'nın Varşova kentinde Uluslararası Demokrasi İnsan Hakları Kültürel Alışverişi ve Sağlık Eğitimi vs.. vs..

GRİ PASAPORTLA OHRİ'YE GİDEN 30 KİŞİ FOLKLORCÜ MÜ?
Peki Yakakent Belediyesinin hazırladığı gri pasaportlarla Makedonya Ohri Şehri Uluslararası Bahar Folklor Festivaline giden 30 kişi folklorcü mü? Değil tabi ki!

Yakakent Belediyesi Başkanı Hüseyin Kıyma'nın imzası ve belediye başkan Yardımcısı Hüseyin Yiğit'in hazırladığı gri pasaportlarla 68 kişi yurt dışına kaçırıldı! 63'ü geri dönmedi! 

28 KİŞİ İLE BİRLİKTE GİTTİ TEK BAŞINA DÖNDÜ
Gri pasaportları düzenleyen Yakakent Belediyesi Başkan Yardımcısı 28 kişi ile birlikte Stuttgart'a gitti ama tek başına geri döndü! Ve başkan Yardımcısı geri dönerken ekip olarak gittiği 27 kişinin, kendisi ile birlikte neden geri dönmediğini hiç merak etmedi! Havaalanında yanında bulunmayan 27 kişi için ihbar dahi yapmadı.. Büktü boynunu tek başına ülkeye döndü.. 

GÖRMEDİM, DUYMADIM, BİLMİYORUM
Ve üstelik gri pasaportla yurt dışına götürülenler Yakakentli bile değil! Bundan dolayı yargılanacaklarını bile bile başkan da, başkan yardımcısı da tüm bu olup bitenlere uzunca bir süre sessiz kaldı! Ama olay İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun soruşturma izni vermesi ile ortaya çıktı.. 

Çıktı ama; Belediye başkanı da, başkan yardımcısı da susuyor! Üç maymun.. Görmedim, duymadım, bilmiyorum..

KAFAMIZA TAKILAN DELİ SORULAR
Bu konuda bizim kafamıza takılan asıl soru şu!
Belediye başkanı ve başkan yardımcısı, hiç tanımadıkları bu 70 kişi için hiç bir karşılık olmadan, hiç bir beklenti olmadan, hiç bir şey karşılığı, hiç tanımadıkları bu 70 kişiyi, insaniyetlik namına gri pasaportlarla yurt dışına mı kaçırdı şimdi! Eğer öyle ise; Ne iyi insanlarmış diyeceğiz.. 

Ya da şöyle mi düşünmeliyiz! AK Partili belediye olarak, ülkenin artık yaşanmaz bir yer haline geldiğine mi kanaat getirdiler de, böyle bir yola başvurdular.. 

YAKAKENT BELEDİYESİ VE BANKER BİLO..
Zira bu hiç mantıklı değil.. Yargılanma pahasına, hapis cezası alma pahasına, hiç kimse karşılaşabileceği böylesi ciddi bir risk için, bedavadan başını o giyotine sokmaz! Bu sorunun mutlaka cevaplanması gerekiyor! 

Bu gri pasaportları hazırlamak için, ve gri pasaportlarla yurt dışına giden (kaçan-kaçırılan) kişilere eskortluk etmeyi bile göze alıp onlarla birlikte Stuttgart'a kadar gidip, tek başına dönebilmeyi cesaretlendiren bir şeyler olmalı..  Bu skandal için, bu utanç verici olay için hemen hemen herkesin aklındaki o soruyu kamu adına soralım.. Bu iş için 'Kaç para alındı?' acaba.. 

Şayet böyle bir durum yok ise olayın muhatapları çıkıp konuşsun.. Üzerlerindeki sis perdesini dağıtsın.. Aksi takdirde kendilerini hep Banker Bilo filmi ile anımsayacağız.. 

-Dobravaçi komşi 
-Transit geçmek var
-Transit gitmek Alamanya
-Kamyonda ne var
-Kamyonda şey var! Karpuz
-Karpuz.. Nedir karpuz
-Karpuz canım.. 
-Yani ham ham.. 
-Şapur şupur


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Uğur

22 Kasım 2021 Pazartesi 19:43

İnsanın aklına gelmiyor değil o kaçanların içinde fetöcü terör örgütüne üye olanlar ola bilir mi acabaaaa merak ediyorum normal bir insan neden gayri meşru yollardan kaçsın karpuzu bilmem de bunlar ayvayı sapına kadar yerler

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'un uzman diyetisyeni Büşra Atmaca dünyaevine girdi

Samsunspor'un uzman diyetisyeni Büşra Atmaca dünyaevine girdi