01 Kasım 2020 Pazar

YARGITAY'DAN NÜFUSUNUN 3'TE 1 İCRALIK OLAN SAMSUNLULARA GÜZEL HABER

Yargıtay'dan nüfusunun 3'te 1 icralık olan Samsunlulara güzel haber

Yargıtay'dan nüfusunun 3'te 1 icralık olan Samsunlulara güzel haber. Yargıtay, icralık durumda olan vatandaşlara, 'Borcunu ödemezsen evinize haciz gelecek' mesajı gönderen avukatlar hakkında huzur bozma suçundan işlem yapılması kararını aldı.

22 Nisan 2019 Pazartesi 15:59 GÜNCEL

Samsun nüfusunun 2018 yılı kayıtlarına göre 3'te biri icralık durumda. Samsun'da 2018 yılında toplam 407 bin 861 kişi hakkında icra dosyası açıldı. İcra dosyası açılan vatandaşlara ise hukuk bürolarından neredeyse hemen hemen her gün 'Borcunu ödemezsen evinize haciz gelecek' mesajları atılıyor.


Yargıtay ise 'Borcunu ödemezsen evinize haciz gelecek' mesajı atılan bir vatandaşın yaptığı şikayet ile ilgili emsal sayılacak bir karar aldı. Hukuk bürolarının taciz ve mesajlarından bunalan bir vatandaş, kendisine gönderilen 'Borcunu ödemezsen evine icra gelecek' mesajı ile ilgili şikayetçi olarak davacı oldu. 

Yargıtay vatandaşın yaptığı şikayet üzerine avukat tarafından borçluya gönderilen 'Borcunu ödemezsen evinize haciz gelecek' mesajı ile ilgili emsal sayılacak bir karar alarak, hukuk büroları tarafından borçluya gönderilen bu mesajları inceleyecek ve bu inceleme sonucuna göre hukukçular hakkında 'kişilerin huzur ve sükununu bozma suçundan' işlem yapacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı

Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı