25 Eylül 2021 Cumartesi

YEDAŞ 150 DEĞİL 18 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARTMIŞ

YEDAŞ 150 değil 18 kişiyi işten çıkartmış

Samsun YEDAŞ'ın bölgeye bağlı illerde toplam 150'ye yakın personeli geçtiğimiz Cuma günü işten çıkarttığı iddiası gündeme gelirken işten çıkartılanların toplam sayısının 18 olduğu öğrenildi.

30 Aralık 2019 Pazartesi 15:38 GÜNCEL

YEDAŞ'a bağlı illerde toplam 150'ye yakın personelin Cuma günü işine son verildiği iddiası gündeme gelirken, çıkartılan personel sayısının toplam 18 olduğu öğrenildi.


YEDAŞ'ın Samsun dahil bölge illerde toplam 18 personeli işten çıkartması üzerine harekete geçen Tes-iş Sendikası, kurum yetkilileri ile toplantı yaptı. Geçtiğimiz günü YEDAŞ'a bağlı illerde toplam 150 çalışanın işten çıkartıldıkları gündeme gelmişti. Tes-İş Sendikası bugün YEDAş yetkilileri ile bir görüşme yaparak, işten çıkartılan işçilerin yeniden işe alınması için talepte bulundu. 

Geçtiğimiz Cuma günü işsiz kalan 18 YEDAŞ çalışanının yeniden işe alınması için sendikanın ısrarcı olduğu öğrenirilirken, kurumun Samsun dahil diğer bölge illerle birlikte 150 değil, 18 kişiye çıkış verdiği bildirildi.

150 kişinin işten çıkartıldığı iddiası ile ilgili ise YEDAŞ tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şu bilgiler verilmişti.
"Şirketimiz bölgesinde bulunan tüm müşterilerine en iyi hizmeti vermek için çalışmalarını var gücüyle yürütmektedir. Artan enerji talebi genişleyen sorumluluk alanı ve yeni yatırımlarla Şirketimiz her alanda büyümektedir. Buna paralel olarak en değerli kaynağımız çalışan sayımız da her yıl artmaktadır. Şirketimiz hizmet kalitemizin artırılması ve tüketicilerimize kaliteli, kesintisiz bir hizmet sunabilmek, bölge ekonomisine ve bölge halkına istihdam sağlamak adına azami gayret göstermektedir. 2020 yılı için planlanan çalışan sayısı da ihtiyaca binaen önemli derecede artacaktır. Bazı medya organlarında çıkan YEDAŞ çalışanlarının işine son vermiştir haberler istinaden şirketimiz açıklama yapma ihtiyacı duymuştur ki bu haberler doğruyu yansıtmamaktadır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mustafa S

30 Aralık 2019 Pazartesi 20:02

İşçi çıkartmadık derken 18 kişiyi işten attınız hemde sebepsiz yere küçülmeye gidiyoruz diyerek,Ve bugun itibari ile yerlerine işci aldınız bumu sizin adalet anlayışınız,Bu kişilerin Vebalini nasıl ödeyeceksiniz ?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da AK Parti istifası alınan dört ilçe başkanlığı için temayül yoklaması yaptı

Samsun'da AK Parti istifası alınan dört ilçe başkanlığı için temayül yoklaması yaptı