24 Temmuz 2019 Çarşamba

YEDAŞ SAMSUNSPOR DENİZLİSPOR MAÇI ÖNCESİ STADIN ELEKTRİĞİNİ KESTİ İDDİASINA AÇIKLAMA

YEDAŞ Samsunspor Denizlispor maçı öncesi stadın elektriğini kesti iddiasına açıklama

Samsunspor'un Denizlispor ile yaptığı kader maçı öncesi YEDAŞ'ın karşılaşmanın oynandığı 19 Mayıs Stadyumunun elektriğini kestiği gündeme gelirken o iddiaya açıklama geldi.

23 Nisan 2018 Pazartesi 12:41 GÜNCEL

Samsunspor ile Denizlispor maçı öncesi YEDAŞ'ın borç nedeni ile karşılaşmanın oynanacağı 19 Mayıs Stadyumunun elektriğini kestiği iddiası şok etkisi yarattı.


Samsun'da yayınlanana Hedef Halk Gazetesi Samsunspor'un Denizlispor ile oynadığı kritik mücadele öncesinde YEDAŞ skandalının yaşandığını gündeme getirdi.

Gazetenin haberine göre Samsunspor-Denizlispor maçından birgün önce 19 Mayıs Stadyumuna giden YEDAŞ yetkilileri borcundan dolayı stadyumun elektriklerini kesti. Samsunspor maç saatinde jeneratörü devreye sokarak önce turnikelerin çalışmasını, daha sonra sadece hakem odasına ve soyunma odasına elektrik verdi. Maç boyunca 19 Mayıs stadyumunun diğer kısımlarında elektrik olmazken, YEDAŞ'ın yaptığı bu uygulama tüm spor kamuoyundan büyük tepki aldı.

KESİNTİ YOK TRAFO ARIZASI VAR
Öte yandan Hedef Halk Gazetesi'nin gündeme getirdiği haber sonrası yapılan bilgilendirmede, stadın elektriğinin maç öncesi kesilmesinin söz konusu olmadığı, Samsunspor Denizlispor maçı öncesi stada enerji bağlayan trafonun arızalandığı bu nedenle elektrik kesintisi olduğu bildirildi. YEDAŞ'ın yaşanan arızayı gidererek stada enerji verilmesi için çalışma yaptığı, iddia edildiği gibi 19 Mayıs Stadyumunun elektriğinin borç nedeni ile kesilmesi gibi bir olayın söz konusu olmadığı açıklandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da gazeteci Necdet Uzun hakem Özgür Yankaya'ya seslendi!

Samsun'da gazeteci Necdet Uzun hakem Özgür Yankaya'ya seslendi!