20 Mayıs 2019 Pazartesi

YEDAŞ SAMSUN'UN SALIPAZARI İLÇESİNE 16 MİLYON TL'LİK YATIRIM YAPTI

YEDAŞ Samsun'un Salıpazarı ilçesine 16 milyon TL'lik yatırım yaptı

YEDAŞ, Samsun'un Salıpazarı ilçesine 2011-2017 yılları arasında toplam 16 milyon TL tutarında yeni trafolar ve aydınlatma tesisleri yaptığını açıkladı.

30 Temmuz 2018 Pazartesi 12:51 GÜNCEL

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde fındık sezonu yaşanan voltaj düşüklüklerine çözüm bulan YEDAŞ, Salıpazarı ilçesinde 7 yıl içerisinde toplam 16 milyon TL'lik yatırım yaptı.


Samsun'un Salıpazarı ilçesinde YEDAŞ tarafından yeni trafo merkezleri ve aydınlatma tesislerinin yapıldığı açıklandı. YEDAŞ, tarafından yapılan açıklamada Samsun'un Salıpazarı İlçesinde yeni tesis ihtiyacının giderildiği belirtildi.

YEDAŞ tarafından yapılan yeni tesisler ile nüfus yoğunluğu artan bölgelerde  mevcut trafolara uzak olan noktalara ek trafolar inşa edilerek voltaj düşüklüklerinin önlendiği vurgulandı.

Yapılan açıklamada YEDAŞ'ın ayrıca asayiş, trafik, can ve mal güvenliğini artırmak amacıyla aydınlatma tesisleri inşa ettiğine dikkat çekildi. YEDAŞ tarafından Samsun'un Salıpazarı ilçesinde yapılan yatırımlarla ilgili şu bilgiler verildi.

"Coğrafi nedenlerle ulaşımı zor, arazi içerisinden geçen dağıtım hatlarını daha hızlı müdahale edilecek şekilde düzenlemeye yönelik çalışmalar yapıyor. Emniyet mesafesi ihlali veya havai hatların üst sınırını aşan enerji yükü ile ilgili iyileştirici faaliyetlerde bulunuyor. İlçede yeni tesis inşa ederek güç artırımı yapmakla birlikte 2017 yılından bu güne kadar 26 adet dağıtım trafosu ve kutusu; 130 km Alçak Gerilim (AG) hattı, 162 km Enerji Nakil Hattı (ENH); 13 adet Kesici Ölçü Kabini ve Dağıtım Merkezi bakımı gerçekleştirdi. Tedarik süre ve kalitesini geliştirmek amacıyla bakım çalışmalarına devam ediliyor. 

Fındık Zamanı Tüketicinin Elektrik Enerjisi Sürekli, Hayatı Aydınlık

Salıpazarı Yukarı Kestanepınar Muhtarı Faruk Minuz, “YEDAŞ’ın mahallemize yaptığı yatırımlar sayesinde vatandaşımız daha kaliteli ve sürekli elektrik hizmeti alıyor. Köyümüzdeki elektrik dağıtım hatları 30 -40 yıl önce tesis edilmiş. O dönemde hem daha az elektrik tüketimine göre yapılmış hem de zamanla ekonomik ömrünü doldurmuş durumdaydı. Bu nedenle yoğun elektrik tüketiminin olduğu fındık toplama döneminde voltaj düşüklüğü yaşanmaya başladı. YEDAŞ yetkilileri taleplerimizi yerinde inceleyerek ihtiyacı karşılamaya yönelik projeyi hazırladılar ve şebeke yenileme çalışmalarına başladılar. Gelecekte doğabilecek ihtiyaçları karşılayacak nitelikte kalıcı ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerinden dolayı başta YEDAŞ Genel Müdürü Akın Şahin’e ve projeden emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ederiz.” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum ilçesinde denizde kaybolan gencin cesedi bulundu

Samsun'un Atakum ilçesinde denizde kaybolan gencin cesedi bulundu