24 Eylül 2021 Cuma

YENİDEN REFAH PARTİSİNDEN SAMSUN'UN 19 MAYIS İLÇESİNDE ÜRÜNÜNÜ SATAMAYAN ÇİFTÇİLERE DESTEK

Yeniden Refah Partisinden Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde ürününü satamayan çiftçilere destek

Samsun'da Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Salih Şahin, 19 Mayıs ilçesinde ürününü satamayan çiftçilere destek oldu.

12 Şubat 2021 Cuma 17:54 GÜNCEL

Samsun'a son haftalarda CHP ve İYİ Parti Genel Merkezinden adeta çıkarma yapılırken, Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanlığı da 19 Mayıs ilçesinde ürününü satamayan ve zor durumda olan  çiftçilere destek verdi.


Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin partililerle birlikte 19 Mayıs ilçesine giderek burada ürününü satamadığı için mağdur durumda olan çiftçilere destek verdi. Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Şahin, esnaflar ile birlikte çiftçilerin de zor durumda olduklarını belirterek, bir süre önce Samsun'a gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye "Samsun'a geldiğiniz halde çiftçilerin sorunlarını neden dinlemediniz" diye sordu.Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde ürettikleri brokoli başta olmak üzere diğer ürünlerin ellerinde kaldığını söyleyen çiftçilerde, satamadıkların ürünleri Kızılırmağa döktüklerini ifade etti. Yeniden Refan Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin, 19 Mayıs ilçesinde girdiği tarlada çiftçilere destek verirken, şunları dile getirdi.
"Samsun 19 ilçemizde tarımla uğraşan kardeşlerimizin derdini dinledik. Çiftçilerimizin 80-90 bin lira harcayıp ürettiği ürününü 10 bin liraya satamadığı ve ürününü tarlada çürümeye terkettiğini üzülerek gözlemledik. Tarıma gereken desteği vermeyen hükümet yetkililerine sesleniyoruz. Bir hafta önce Samsun'a gelen Tarım Bakanımız, Bafra Ovamızdaki yüzlerce çiftçimizin dertlerini neden dinlemedi. Tarım Bakanlığının çiftçilerimize sahip çıkmasını istiyoruz" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a gelen İYİ Parti heyeti Biyokütle Enerji Santraline girdi, inceleme yaptı

Samsun'a gelen İYİ Parti heyeti Biyokütle Enerji Santraline girdi, inceleme yaptı