04 Aralık 2021 Cumartesi

YÜKSEL YILDIRIM'I ANLAYAMAMAK!

Yüksel Yıldırım'ı anlayamamak!

Yazı başlığımız Yüksel Yıldırım'ı anlayamama üzerine kurulu olsa da, aslında Yıldırım'ın anlaşılmasını istediğimiz ve bizim de yoğunlaştığımız ve de üzerinde durduğumuz Samsun ve Samsunspor hassasiyetinin o eleştirilen duygusal tepkilerin gölgesinde kalmamasını anlatmaya yöneliktir..

01 Ağustos 2020 Cumartesi 20:46 GÜNCEL
Sivas doğumlu olup Samsun'a ve Samsunspor aşkla büyümenin adıdır Yüksel Yıldırım..  Bazen bu sevgiyi anlatırken, kelimeleri tam anlamıyla doğru seçemiyor gibi görünse de, yada öyle anlaşılıyor olsa da, aslında en yalın ve en saf haliyle anlatıyor Yüksel Yıldırım, Samsun sevgisini.. 

Bazıları söylenen çok ve kalabalık cümlelere takılır, bazıları ise az bir cümle ile aslında ne kadar çok şeyin anlatıldığına.. 

Biz ise Yüksel Yıldırım'ın kimilerince  eleştirilen, kimilerince yadırganan, kimilerince doğru bulunmayan o malum ve çokça sarf ettiği sözlere değil, az ama öz ifade ile dile getirdiği ve belkide önemsiz göründüğü için ön plana çıkartılmayan, ama çok büyük şeyler anlatan o, az ama öz  ifadelerine yoğunlaşacağız..

Biz, çocukluğunun Selahiye mahallesinde geçtiğini, 30 Ağustos okulunun bahçesinde top koşturduğunu söyleyen, Samsunlu olmanın, Samsunlu hissetmenin ötesinde 'Ben Samsun'u etimde, ruhumda, hücrelerimde yaşıyorum, yaşadım ve yaşayacağım' diyen o, az ama öz ifadelerle kendini anlatmaya çalışan  insana yoğunlaşacağız..

Biz 'Sivaslılar beni eleştiriyor,  Samsunlularda eleştiriyor' derken "Ama ben Samsun'u çok seviyorum" diyebilen Cesur bir yüreğin, Samsun sevgisinin anlaşılamamasına yoğunlaşacağız..

YILYAK'ı Samsun'da yaşayan ve bilmeyen kimse yoktur..  O markayı yıllarca Samsunspor'un formasında gördük, tanıdık, bildik.. Ama hiç birimiz belki de yıllarca o markanın arkasında ki isimleri tanımadık..  Samsunspor'un sevinçlerinde de, hüzünlerinde de hep o marka vardı.. Samsunspor ile bütünleşen o markanın arkasında ise  rahmetli Mehmet Yıldırım ile Ali Rıza Yıldırım ve Yüksel Yıldırım kardeşler vardı.. Ve o kardeşlerin atası ise rehmetli merhum Garip Yıldırım'dı..  O markanın arkasında Sivas'tan Samsun'a göç etmiş bir ailenin, bu kadim şehre yıllar yıllar içerisinde kök salması, etle tırnak olması vardı..

Yüksel Yıldırım hepiniz bildiği gibi yurt dışında yetişmiş, dünyaya açılmış tanınan, sayılan bir iş adamıdır..  Kimileri Samsunspor konusunda yaptığı güncel açıklamaları negatif bulurken, bunun aslında yurt dışında yetişmiş olmasından ve bu nedenle bu durumu lafın nereye gideceğini kestiremediğine bağlar.. Dünya ülkeleri ile ticaret yapan böylesi başarılı bir iş adamı için bunu düşünmek çok komik kaçar, o yüzden bu konuda biz tam aksini düşünüyoruz.. 

Sayın Yüksel Yıldırım kelimelerini son derece  akıllıca ve doğru kullanıyor.. Tek sorun aşırı duygusal olmasıdır...  Ki bu durumda insani bir refleks, insani bir özelliktir.. 

Dostluklar kurmuş, arkadaşlıklar edinmiş, kimileri ile ticaret yapmış kimileri ile alış veriş.. Kiminde kullanılmış, kiminde dost kazığı yemiş, kiminde ise nankörlüklerle karşılaşmış.. Elbetteki tüm bunlar özel konulardır, kamuoyuna ifade edilmemesi gereken mevzulardır.  Fakat işte tüm bu yaşanmışlıklar  Samsun ve Samsunspor gibi özel ve değerli bir konu üzerinde yoğunlaşınca, ister istemez patlak veriyor ve duygusal tepkiler olarak karşımıza çıkıyor. 

Yüksel Yıldırım'ın Samsun ve Samsunspor ile ilgili açıklamaları yada hedeflerine yoğunlaşırsak, aslında orada yatan duygusallığın, hırsın ve inancın o iğreti gibi duran sözlerden çok daha önemli olduğunu fark edebiliriz. 

Kaos, sürtüşme, kavga Samsunspor'un en kötü gününde de, en güzel ve başarılı dönemlerinde de hep yaşandı ve oldu. Ancak biz sayın Yüksel Yıldırım'ın bunu sürdürme niyetinde olduğuna inanmıyoruz..  

Zira öyle olmuş olsa, az ve öz olarak ifade ettiği ama vitrine konulmayan "Ben yeni bir sayfa açıyorum. Tarih yazmak istiyorum. Bu tarihi yazdığımı sizlerde göreceksiniz. Samsunspor'u marka yapmak istiyorum. Samsun'u çok seviyorum" sözlerini sarf edip "Yine birlikte yükseleceğiz" demezdi..

O az ama öz sözleri, her ne kadar vitrinde görünmese de, anlaşılmasa da yada anlaşılmak istenmese de,  aslında Samsun ve Samsunspor için çok  anlamlı şeyler söyleyen Yüksel Yıldırım'ı, belkide kaos, sürtüşme, ikilik gibi kavramları, olguları seven bir  yapımız olması nedeniyle biz anlayamıyoruz.. 

Yüksel Yıldırım Sivas doğumlu olabilir ama bu şehirde doğup büyüyen hepimiz kadar, hepimizden çok Samsunludur, Samsunspor sevdalısıdır.. O yüzdendir ki, biz Yüksel Yıldırım'ın Samsun ve Samsunspor için yine, yeniden ve daima birlikte yükselmek için hedeflerine yoğunlaşıyoruz, yoğunlaşacağız..

Sayın Yüksel Yıldırım'dan da ricamız, her zaman yaptığı gibi açıklamalarında Samsun ve Samsunspor'u yükseltmesi, bunun dışında kalan konuların ise başarı, mutluluk ve Süper Lig yolculuğumuzun önüne geçmesine izin vermemesidir.. 

O yüzden her ne kadar yazı başlığımız Yüksel Yıldırım'ı anlayamama üzerine kurulu olsa da, aslında Yıldırım'ın anlaşılmasını istediğimiz ve bizim de yoğunlaştığımız ve de üzerinde durduğumuz Samsun ve Samsunspor hassasiyetinin, o eleştirilen ve antipati oluşturan duygusal tepkilerin gölgesinde kalmamasını anlatmaya yöneliktir.. 

Yazımızda da belirttiğimiz gibi Yüksel Yıldırım sözlerini çok akıllıca kullanıyor... Ve diyor ki; "Samsunspor'u marka yapacağım" 

Yüksel Yıldırım'ı anlamak için bu konuya yoğunlaşsak artık, ne dersiniz.. Zira gün birlik günü, gün özlediğimiz, hasret kaldığımız Süper Lig için Birlikte Yükselme ve bu konuda destek verme dönemi..
- Haydar Öztürk

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

cevdet

05 Ağustos 2020 Çarşamba 10:50

Samsun u çok seviyorsa yatırım yapsın fabrika kursun

Köksal Tilki

02 Ağustos 2020 Pazar 11:54

Bu sohbet Samsunspor’a kan kaybettirir. Daha önce benzer sohbetlere konu olan Samsun aşığı Trabzon kökenli iş adamlarıydı geldiğimiz nokta herkesin malumü. Bırakın Yüksel Yıldırım hem kendi hemde Samsunluların hayali için gönlünce çalışsın.

Samsunsporlu

02 Ağustos 2020 Pazar 01:30

Haydar bey sizi tebrik ederim. Samsun ve Samsunspor olmalı meselemiz

Cevdet mamatoglu

02 Ağustos 2020 Pazar 00:00

Yüksel yıldırım ,bugün Samsunspor un en fanatik taraftarlarının olduğu mah.de büyümüş benim de okuduğum 30 Ağustos ilk okulunda okumuş.cocukluk ve gençlik yıllarını yani insanın kimliğini oluşturduğu yılları Samsun'da geçirmiş ,Samsun'un has delikanlısı için, hala doğum yerinden bahsetmek ,haksızlık .çünkü dün olduğu gibi bugünde Samsunspor un başarısı için varını yoğunu ortaya koyuyor sa, samsun doğumlu çok iş adamından çok daha samsunlu olduğu için..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir Samsun'a hizmet yarışı mesajı verdi

Mustafa Demir Samsun'a hizmet yarışı mesajı verdi