24 Ağustos 2019 Cumartesi

YUSUF ZİYA YILMAZ: 70 YENİ OTOBÜS SAMSUN HALKININ HİZMETİNDE

Yusuf Ziya Yılmaz: 70 yeni otobüs Samsun halkının hizmetinde

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 13 Kasım'da sefere başlayacak olan 70 yeni ring ve expres hatta çalışacak otobüslerin devir teslim törenininde konuştu.

11 Kasım 2017 Cumartesi 17:45 GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş. tarafından yeni ring ve Expres hatlarda kullanılmak üzere satın alınan 70 adet yeni otobüs düzenlenen törenle teslim alındı.
   
Samsun'un Tekkeköy ilçesindeki otobüs toplanma alanında gerçekleştirilen törende konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  idareciler olarak Samsun halkının hizmetkarı olduklarını ifade ederek,  “Bu araçlarımızı halkın hizmetine sunuyoruz. Biz halkımız için çalışıyoruz. Bu yeni araçlar babamızın malı değil, benim malım değil. Bu otobüsler Tekkeköy de oturan yaşlı teyzemin, gariban köylümüzün hizmetinde. Bizler gelip gidiciyiz. Ama yaptığımız hizmetler baki kalacaktır.” diye konuştu.


                                 
ŞÖFÖRLERE UYARI
         
Araçları kullanacak olan sürücülere de seslenen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Vatandaşımızın hizmetinde olduğunuzu asla unutmayın. Sakın ola vatandaşımızı üzmeyin. Görevinizi layığıyla yerine getirin. Ben belediyenin şoförüyüm demeyeceksin. Asarcık da yaşayan teyzenin şoförüyüm düşüncesiyle bakacaksın. Ben asla ve asla Samsun halkına ben şuyum ben buyum diye tavır sergilememişimdir. Sizde sakın ola yapmayın. Siz sadece işinizi layıkıyla yapın, akşam olunca eve huzurlu bir şekilde gidin." şeklinde konuştu.
   


Konuşmaların ardından tedarikçi firma tarafından Başkan Yılmaz’a sembolik otobüs anahtarı verildi. Başkan Yılmaz daha sonra yeni otobüslerden birisinin direksiyonuna geçerek bir süre kullandı. 
    
Yapılan törene Başkan Yılmaz’ın yanı sıra Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK BartiMeclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter Coşkun Öncel, Gwnel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, SASKİ Genel Müdürü Kamil Özdemir, SAMULAŞ Genel Müdürü Kadir Gürkan, şirket müdürleri, daire başkanları tedarikçi firmanın yetkilileri ve çalışanlar katıldılar.
                           
YENİ SEFERLER 13 KASIM’DA BAŞLIYOR

Bu arada SAMULAŞ A.Ş. tarafından 13 Kasım tarihi itibariyle başlatılacak olan 4 yeni Expres ve ring seferlerinin güzergahları ise şöyle;

1- R28 - Gar Tramvay İstasyonu - Hastaneler - Duruşehir Ring Hattı 
2- R22 - 19 Mayıs Tramvay İstasyonu - Organize Sanayi Bölgesi Ring Hattı 
3- E4 Ekspres Büyük Cami - Cumhuriyet Meydanı - Kılıçdede - Duruşehir - Araştırma Hastanesi Hattı
4- E5 Ekspres OMÜ - Cumhuriyet Meydanı - Araştırma Hastanesi -Otogar Hattı
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Sağlık Bakanlığına ait bina çürümeye terk edildi

Samsun'da Sağlık Bakanlığına ait bina çürümeye terk edildi