21 Nisan 2019 Pazar

YUSUF ZİYA YILMAZ AÇIKLADI: SAMSUN KİLİMİ MARKA OLACAK

Yusuf Ziya Yılmaz açıkladı: Samsun kilimi marka olacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü Sarıdibek mahallesi ve çevresinde yapılan kilimciliği özendirmek için Yöresel El Sanatları Atölyesi açtıklarını açıklayarak, "Samsun kilimi marka olacak" dedi.

25 Kasım 2017 Cumartesi 19:23 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun kiliminin marka olacağını söyledi. Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun kiliminin de Isparta halısı gibi konuşulması gerektiğini söyledi.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kendisini ziyaret eden Vezirköprü Belediye Encümeni Üyesi Sadık Baston ve Sarıdibek Mahallesi Muhtarı Mehmet Demir beraberindeki heyeti makanında ağırladı.

SAMSUN KİLİMİ MARKA OLACAK

Ziyarette Samsun'un Vezirköprü ilçesi Sarıdibek Mahallesi ve çevresinde yıllardır yapılan kilimciliği özendirmek ve bu işi yapmak isteyenlere önayak olmak için Yöresel El Sanatları Atölyesi açtıklarına dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Belediyemizin burada açtığı atölyeleri daha da geliştirmek ve köylerden göçü önlemek için çalışmalarımız var. Samsun'da dokunan bu kilimlerin güzelliği herkese örnek olmalı. Öyle bir hal almalı ki, Isparta halısı gibi Samsun kilimi konuşulmalı. Biz kadınlarımızın ürettiği bu kilimleri pazarlama noktasında da girişimlerde bulunacağız. Tek niyetimiz köylerdeki evlerimiz boş kalmasın, burada yaşayan vatandaşlarımız gelir sağlasın. Samsun'umuzun bu güzelliğini bir marka haline getirelim. Burada sizlere de büyük görevler düşüyor. Eşlerinizi, akrabalarınızı teşvik ederek bu üretimin ucundan tutmalarını, üretime başlamalarını sağlayın. Bu onlar için hem gelir kaynağı hem de boş zamanlarını değerlendirecekleri bir uğraş olur. Ben ziyaretinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki geldiniz. Beni mutlu ettiniz" diyerek kadınların üretime teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Türkiye'nin ilk komünist belediye başkanı Maçoğlu, Samsun'a geldi

Türkiye'nin ilk komünist belediye başkanı Maçoğlu, Samsun'a geldi