24 Ağustos 2019 Cumartesi

YUSUF ZİYA YILMAZ AFRİN HAREKATINDA GÖREV ALACAK ASKERLER İÇİN DUA İSTEDİ

Yusuf Ziya Yılmaz Afrin harekatında görev alacak askerler için dua istedi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra ilçesi Sürmeli mahallesinde vatandaşlardan Afrin harekatında görev alacak askerler için dua etmelerini istedi.

19 Ocak 2018 Cuma 17:31 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Afrin harekatı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Afrin Harekatı ile bölgedeki PKK/PYD unsurları kuşatılacak. Askerlerimizin sağ salim dönmesi için dua edelim" dedi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra ilçesine bağlı Sürmeli mahallesi sakinlerini ziyaret ederek 2018 yılı içinde bölgede yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Bundan 5 yıl öncesine kadar Sürmeli’de beton yol sadece hayaldi. Büyükşehir Belediyesi olarak zorda kalmadıkça asfalt kullanmıyoruz. Dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü nedeniyle beton yol tercih ediyoruz. Sürmeli gibi birçok mahallemiz bu beton yollar ile buluştu. 2018 yılında daha da fazlasını yapmayı planlıyoruz. Bir gemide hep beraber geleceğe doğru gidiyoruz. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek kurmaya çalışıyoruz. Kolları sıvayıp ayağınıza çizmeleri giyip bir uğraş vermenizle oluyor bu işler. Mesela bu yolun uzun ömürlü olması için size düşen görevler var. Ağır tonajlı araçlardan yollarımızı koruyun. Yüklü araçlarla burada bir şeyler yapmak isteyeni uyarın. Bunlar milli servettir. Hep birlikte sahip çıkmamız lazım” dedi. SÜRMELİ’DE ORGANİK TARIM DESTEKLENECEK

Sürmeli Mahallesi’nde vatandaşların organik tarım ile yakından ilgilendiğini bildiklerini ve bu kapsamda Kırsal Kalkınma Dairesi Başkanlığı’nın vatandaşlara her türlü desteği sağladığını da hatırlatan Başkan Yılmaz, “Atalarımızın kanlarıyla suladığı bu topraklarda bize de daha fazla çalışmak düşer. Ülkemiz için her zaman daha fazla şeyler yapmamız lazım. Siz de köylerinizdeki üretim ve rençberliği artırın. Aylık gelir garantisinin peşinde koşuyoruz. Halbuki gelişmiş ülkelerde insanlar üretim ve kalkınma ile ilgili gayret ve çabalarını artırıyor. Memleketin kalkınması ticaretten ve üretimden geçiyor. Sürmeli Mahallesi özellikle organik üretimle ilgili bir mücadele veriyor. Biz bunun farkındayız. Bu yüzden Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak hiçbir zaman desteklerimizi esirgemedik, esirgemeyiz de. Kullanımı açtığımız bu yol Sürmeli Köyü’nün zenginleşmesine sebep olmalı. Üretimin artmasını sağlamalı” açıklamalarında bulundu. ÜLKENİN GELECEĞİ İÇİN DUA EDİLDİ

Başkan Yılmaz ‘Her beraber bu ülkenin geleceği için dua edelim’ diyerek Afrin Harekatı’nda görev alacak askerler için vatandaşlardan dua etmelerini istediği konuşmasını şu sözlerle sürdürdü;.

"Afrin Harekatı için tüm planlar hazır. Özel eğitimli askerlerimizden oluşan 2 tugay görev alacak. Fırat Kalkanı’nda bölgeyi IŞİD terör örgütünden temizleyen devletimiz şimdi de Afrin Harekatı ile bölgedeki PKK/PYD unsurlarını kuşatacak. Arazi yapısı dolayısıyla burada hava harekatı ağırlıklı olacak. Askerlerimizi zorlu günler bekliyor. O yüzden hep beraber dua edelim. Ülkemizin geleceği için, askerlerimizin sağ salim dönmesi için dua edelim.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Bank Asya'ya para yatıran 3 iş adamı hapis cezası aldı

Samsun'da Bank Asya'ya para yatıran 3 iş adamı hapis cezası aldı