24 Nisan 2019 Çarşamba

YUSUF ZİYA YILMAZ, AFRİN'DE BURSEYA DAĞINI ALAN TİMİN SAMSUNLU KOMUTANI İLE GÖRÜŞTÜ

Yusuf Ziya Yılmaz, Afrin'de Burseya Dağını alan timin Samsunlu komutanı ile görüştü

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Afrin'de Burseya Dağına Türk Bayrağını diken timin Samsunlu komutanı ile telefon görüşmesi yaptı.

09 Mart 2018 Cuma 20:06 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Afrin'de Zeytin Dalı Harekatında görevli olan ve Burseya Dağını ele geçiren timin başındaki Samsunlu komutanı astsubay üstçavuş Sercan Büyükkal ile telefonda görüştü.


TSK ve ÖSO'nun  Afrin'ndeki Zeytin Dalı Harekatı 50'inci gününe girerken tüm Türkiye harekatta görev alan Mehmetçiğe dualarıyla destek veriyor. O Mehmetçiklerden biri olan ve Burseya Dağı'nı ele geçirerek Türk Bayrağı diken timin komutanı Samsunlu astsubay üstçavuş Sercan Büyükkal ile telefonda görüşen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz duygu dolu anlar yaşadı. 

Görüşmede tüm Mehmetçiklere dualar ve selam gönderen Yusuf Ziya Yılmaz, "Biz size oturup kalkıp dua ediyoruz. Allah'ım sizi muvaffak etsin. Sizin muvaffakiyetiniz ülkemizin muvaffakiyeti. Gördüğüm kadarıyla Afrin'e 5-6 km kalmış. Allah'ım sizleri korusun. Geceleri yatağımda yatarken siz aklıma geliyorsunuz. Diyorum ki bizim evlatlarımız şimdi kim bilir nasıl bir yerdeler diye. Gözlerinizden öpüyorum. Rabbim sizi hainlerin her türlü alçaklığından, belasından korusun. Allah'ım sizi adeta dua ile kuşatsın. Sizin için yapacağımız ne olursa bize haber verin" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, telefon görüşmesi sırasında Samsunlu komutana ailesini  ziyaret edeceğini de söyledi. Büyük mutluluk yaşayan Samsunlu komutan Sercan Büyükkal ise, "Çok teşekkür ederim başkanım. Vatanımız için canla başla burada mücadele ediyoruz. Asla hainlere geçit vermeyeceğiz. Aileme benim de selamlarımı iletin. Beni merak etmesinler. Biz burada olduğumuz müddetçe Vatanımıza göz diken hainlere göz açtırmayız" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Havza'da 280 lise öğrencisinden Afrin koreografisi

Samsun Havza'da 280 lise öğrencisinden Afrin koreografisi