18 Şubat 2019 Pazartesi

YUSUF ZİYA YILMAZ, AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI İLE İLGİLİ NELER SÖYLEDİ

Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun Milletvekili aday adaylığı ile ilgili neler söyledi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 19 yıldır sürdürdüğü belediye başkanlığı görevinden milletvekili aday adaylığı için bu akşam istifa edecek. Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekili aday adaylığı ile ilgili neler söyledi..

26 Nisan 2018 Perşembe 13:34 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanlığında yaptığı açıklama ile 24 Haziran tarihinde yapılacak erken seçim nedeni ile AK Parti'den Samsun Milletvekili aday adayı olacağını duyurarak, aday adaylığı başvurusunu yaptı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 19 yıldır sürdürdüğü Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevinden bugün akşam saatlerinde istifa edeceğini söyleyerek, AK Parti'den Samsun Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

AK Parti Samsun İl Başkanlığında milletvekili aday adaylığını açıklayan Yusuf Ziya Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, yeni dönemde Samsun'a parlamentoda hizmet etme yolunun açıldığını ifade etti. Yusuf Ziya Yılmaz, genel merkezden kendisine milletvekili aday adayı olması yönünde talimat geldiğini söyleyerek,  "24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olmam yönündeki tekliflerine sahip olduğum siyasi terbiye ve parti disiplini çerçevesinde ne görev veriyorsanız hazır olduğumu söyleyerek cevap verdim. Aday adaylığınızı açıklamanızı istiyoruz talimatı aldım. Bugün aday adaylığında son gün. Bu müraacat için 19 senedir devam ettiğim belediye başkanlığı görevini bu akşam sonlandıracağım. Bu akşam başkanlık görevimden ayrılıyorum. Şehrimin her köşesinde yaşayan hemşehrilerimden haklarını bana helal etmelerini istiyorum. 24 haziran seçimlerinden sonra bu defa yasama organında şehrimie hizmet edeceğim nasip olursa. Aday adayıyım şuanda. Süreç genel merkezde. Bu büyük siyasi hareketin bir mensubu olarak gurur duydum. Allah hepimizi muvaffak etsin. İnsanız yanlışlarımızda olmuştur ama hiç bir zaman ben şu yanlışları yapacağım diye insanlar evlerinden çıkmaz. Bendeniz de hep iyi şeyler yapmaya çalıştım hep iyi olsun istedim. Samsun için çırpındım. Bundan sonra ömrüm olduğu sürecede yasama organı içerisinde parlamentoda sahip olduğum birikimleri şehrime yansıtacağım" dedi.

Açıklamasının ardından Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'a milletvekili aday adaylığı ile ilgili başvurusunu teslim etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar istifa edeceği iddialarına açıklama yaptı

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar istifa edeceği iddialarına açıklama yaptı