24 Haziran 2019 Pazartesi

YUSUF ZİYA YILMAZ, ALAÇAM'DAN GELEN MUHTARLARLA GÖRÜŞTÜ: SUSUZ KÖY BIRAKMAYACAĞIZ

Yusuf Ziya Yılmaz, Alaçam'dan gelen muhtarlarla görüştü: Susuz köy bırakmayacağız

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Alaçam ilçesinden kendisini ziyarete gelen muhtarlara, "Köylerimizde su sorunu bırakmamak için büyük çabamız var. Susuz köy bırakmayacağız" dedi.

03 Nisan 2018 Salı 19:48 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Alaçam ilçesinden kendisini ziyarete gelen muhtarlarla yaptığı görüşmede, tüm ilçelerde ve mahallelerde yol sorunu başta olmak üzere su sorununu da çözeceklerini söyledi.


Samsun'un da sık sık muhtarlarla bir araya gelerek sorunlarını ve taleplerini dinleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bu kez de Alaçam İlçesinden gelen mahalle muhtarlarını makamında ağırladı.
    
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiği Alaçamlı muhtarlara seslenerek; “Köylerimizde su sorunu bırakmamak için büyük çabamız var. Bu zamana kadar öyle ya da böyle yapılmamış olan içme suyu hatlarını öncelikli olarak elden geçiriyor, olmayan yerlerde yapımını gerçekleştiriyoruz. İçme suyundan kaynaklı meydana gelen herhangi bir sağlık sorununda hukuki yönden sıkıntılar çekebileceğimiz gibi vicdanen de büyük rahatsızlık duyarız. Samsun'da su sorunu yaşayan mahalle sayısı her geçen gün azalıyor. Allah nasip ederse susuz köy bırakmayacağız. Alaçam'ın veya Vezirköprü'nün bir köyünde su açılışı yaptığımızda suya kavuşan vatandaşımızın memnuniyeti beni onlardan çok mutlu ediyor. Bu memnuniyeti suyu olmayan tüm mahallelerimizde yaşatmak için gerekeni yapacağız ve en kısa zamanda tüm mahallelerimizde sorun kalmayacak şekilde çalışmalarımızı tamamlayacağız.” Diye konuştu.

Tüm ilçelerde ve mahallelerde yol sorununu çözmek adına önemli ilerleme kaydettiklerinin altını da çizen Başkan Yılmaz;  “Ağırlıklı olarak uzun ömürlü beton yollar imal ederek gurup yollarımızı yeniliyoruz. Çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. En uzak mahallelerimiz de dahil olmak üzere planladık ve belirli bir takvim içerisinde inşallah hepsini yapacağız. Sizin de desteklerinizle yorulmadan, bıkmadan, gece gündüz çalışarak hizmetkarınız olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Yılmaz, ziyaretin ardından Muhtarlarla hatıra fotoğrafı çektirerek misafirlerini uğurladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

misafir

05 Nisan 2018 Perşembe 00:06

Bu çağda susuz yermi var şaka gibi valla ilk seçimi için geziyodu başımı okşadı küçüktüm büyüdüm hala başka bunca sene susuzları görmemişmi

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Alaçam'da denize düşerek kaybolan Emrah Danacı 3 günde bulunamadı

Samsun Alaçam'da denize düşerek kaybolan Emrah Danacı 3 günde bulunamadı