24 Nisan 2019 Çarşamba

YUSUF ZİYA YILMAZ BAFRA'YA YAPILACAK PROJELERİN BİR YIL İÇİNDE TAMAMLANACAĞINI AÇIKLADI

Yusuf Ziya Yılmaz Bafra'ya yapılacak projelerin bir yıl içinde tamamlanacağını açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra ilçesinde yaptığı açıklamada, Bafra yeni otogarı, Bafra Hal Projesi ve Bafra Kültür Merkezi Projesini bir yıl içinde halkın kullanımına kazandırmayı hedeflediklerini açıkladı.

13 Mart 2018 Salı 21:10 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra İlçe Belediye Başkanı Zihni Şahin ile birlikte sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve iş adamları ile yaptığı toplantıda, Bafra ilçesinde hayata geçirilecek önemli projelerle ilgili bilgiler verdi. 


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, işadamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile biraraya gelerek istişare toplantısı düzenledi. Bafra ilçesinde düzenlenen toplantıda, istişare toplantılarını ilçelere de yayma fikrinin Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin'den geldiğini söyleyen Yusuf Ziya Yılmaz, birlik beraberlik içinde güzel işler yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra ilçesinde düzenlenen istişare toplantısında yaptığı konuşmada, "Bafra ilçesi içindeki otogarımızı şehir dışına çıkaracağız. Bafra yeni otogarın ihalesi en yakın zamanda yapılacak. Bafra'nın yeni otogarı, eski Çetinkaya belediye binasının olduğu bölgeye yapılacak. Eski otogarı da vatandaşlarımızın ailesi ile rahat hareket ve dinlenebileceği yeşil alan olarak kullanmayı düşünüyoruz." dedi.
Bafra ilçesinde yeni hal projesinin hayata geçirilmesi yolunda büyük adımlar atıldığını dile getiren Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra Kültür Merkezi Projesi'ni bir yıl içinde halkın kullanımına kazandırmayı hedeflediklerini aktardı. Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin de,  Bafra'nın önemli bir tarım merkezi olduğunu, ayrıca fidancılık ve meyvecilik de yapıldığını aktardı.

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nin yüzde 80'inin Bafra sınırlarında bulunduğunu aktaran Zihni Şahin, buranın altyapı çalışmalarının da sürdüğünü dile getirdi. Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ayrıca ilçedeki İkiz Tepe'de 10 bin 800 arkeolojik eser bulunduğunu, çıkan buluntuların bir kısmının Bafra, bir kısmının Samsun, önemli bölümünün de İstanbul'daki müzelerde sergilendiğini kaydetti. Toplantıya Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Bafra ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar, Samsun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüp Güler, AK Parti Bafra İlçe Başkanı İbrahim Semiz, çevre ilçelerin oda başkanları ve iş adamları katıldı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

misafir

14 Mart 2018 Çarşamba 00:14

Sayın başkan biz yıllar yılı sadece hakkımız olan huzuru bekledik iki işletme tarafından binamıza ait otoparklar ve bahçelerimiz bar yapıldı kazanılan 2011 yılında hukuk kararının uygulanıp ortak alanlarımızda açıkda içki içen inlardan kurtulmak Geçen yılda zabıtaların hözü önünde diğerbahçemiz sökülerek bar oldu belediye mühendisleri kapalı raporu tutup canlı müzik ruhsatı ile ödüllendirdi suç işleyenleri Duvarsız çatısız yerler gasp ettirilen haklarmızı ah ediyoruz Denizevler214 sok halk

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 14 ayrı suçtan 15 yıl hapis cezası bulunan firari mahkum yakalandı

Samsun'da 14 ayrı suçtan 15 yıl hapis cezası bulunan firari mahkum yakalandı