15 Haziran 2019 Cumartesi

YUSUF ZİYA YILMAZ: BU VATAN GAZİLERİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLU

Yusuf Ziya Yılmaz: Bu vatan gazilerimize çok şey borçlu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye Muharip Gazileri Derneği Samsun Şube Başkanlığının 16'ıncı Olağan Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, "Bu vatan gazilerimize çok şey borçlu" dedi.

01 Nisan 2018 Pazar 20:34 GÜNCEL

Türkiye Muharip Gazileri Derneği Samsun Şube Başkanlığının 16'ıncı Olağan Genel Kurulu, Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Salonunda yapıldı.  


Türkiye Muharip Gazileri Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril'in yeniden başkanlığa seçildiği genel kurulda bir konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehit ve gazilerin başlarının tacı olduğunu söyledi. 

Yusuf Ziya Yılmaz, şehit ve gazilere bu vatanın çok şey borçlu olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da geçtiğimiz günlerde Samsun'a geldiğini ve AK Parti Samsun 6'ıncı İl Kongresinde gazilerle görüştüğünü hatırlattı. BU VATAN ONLARA ÇOK ŞEY BORÇLU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şehit aileleri ve gazilere önem verdiğini kaydeden Yılmaz, "Gazilerimiz, şehitlerimiz, şehit ailelerimiz başımızın tacı. Bu vatan onlara çok şey borçlu. Ülkemizin bugünlere gelmesinde şüphesiz çok büyük katkıları olan şehitlerimiz ve gazilerimizin kalbimizdeki yeri ayrıdır" dedi.GAZİLER YUSUF ZİYA YILMAZ'A TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye Muharip Gazileri Derneği Samsun Şube Başkanlığına seçilen Ahmet Diril'de gazileri Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüren Yusuf Ziya Yılmaz'a teşekkür ederken, şunları dile getirdi.
"Başkanımız gazilerimizin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesine vesile oldu. Kendisine bunun için çok teşekkür ediyoruz. Gazilerimize zaman zaman haksız yakıştırmalar yapılıyor. Toplum içerisinde sizin nerenizde yara var? Siz gazi misiniz? gibi hoş olmayan davranışlar yapılmakta ve gazilerimiz hiç hak etmedikleri bir tavırla karşı karşıya kalmaktadır. Taarruz esnasında birliğinizin tamamı şehit veya malul olsaydı o zaman savaşı siz değil düşmanınız kazanırdı. Bu nedenle şehitlik, malullük ve muhariplik etle tırnak gibi algılanarak bir bütünün ortak parçaları olarak düşünülmelidir."Öte yandan yapılan genel kurul'da 91 yaşındaki Kore gazisi Yakup Kemaloğlu'na Kore Deniz Kurbay Albay Savunma Ateşesi Jaesıc Park tarafından madalya takıldı.

Ahmet Diril'in başkanlığındaki Türkiye Muharip Gazileri Derneği Samsun Şube Başkanlığı yönetim kurulunda Mustafa Uluışık, Sezai Ergül, Hulusi Torun, Şakir Cengiz, Muhittin Çakıroğlu, Ramazan Çavuş, Cevdet Kürtdur, Dilber Keleş, Fahri Çamur, Rahmi Şahin ve Harun Saat yer aldı.

Genel kurula, Türkiye Muharip Gazileri Derneği Genel Sekreteri Beyazıt Yumuk, şube başkanları ve gaziler ile aileleri katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak: Huzur içinde yaşıyorsak şehitlerimiz sayesinde

Samsun Valisi Osman Kaymak: Huzur içinde yaşıyorsak şehitlerimiz sayesinde