25 Mayıs 2019 Cumartesi

YUSUF ZİYA YILMAZ, BURSEYA DAĞINA TÜRK BAYRAĞIMIZI DİKEN TİMİN KOMUTANININ AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Yusuf Ziya Yılmaz, Burseya Dağına Türk Bayrağımızı diken timin komutanının ailesini ziyaret etti

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bir süre önce telefon görüşmesi yaptığı Afrin'de Burseya Dağına Türk Bayrağını diken timin Samsunlu komutanın, anne ve babasını evinde ziyaret etti.

11 Mart 2018 Pazar 20:20 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Afrin'da Burseya Dağını alan timin Samsunlu komutanın anne ve babasına yaptığı ziyarette, "Aslanlarımız Afrin'de destan yazıyor" dedi.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bir süre önce telefonda görüştüğü Afrin’de Zeytin Dalı Harekatında görevli olan Astsubay Üstçavuşun anne ve babasını evlerinde ziyaret etti. 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Afrin'de Burseya Dağını alan timin Samsunlu komutanı ile geçtiğimiz Cuma günü bir telefon görüşmesi yaparak ailesini ziyaret etme sözü vermişti. Afrin'de görevli Samsunlu komutana verdiği sözü yerine getiren Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'un Tekkeköy ilçesine giderek Mehmetçiğin anne ve babası ile bir araya geldi.

Gerçekleştirdiği ziyarette Afrin’de gerçekleşen Zeytin Dalı Harekatında bir destan yazıldığını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Sizlere böyle vatansever bir evlat yetiştirdiğiniz için ne kadar teşekkür etsek azdır. Sercan yavrumuz gibi binlerce vatan evladımız Afrin’i teröristlere dar etti. Allah nasip ederse en kısa zamanda operasyon sona erecek. Bölge terör unsurlarından arındırılacak. Sercan ile konuşurken gerçekten çok duygulanmıştım. Ülkesi için cansiperane çatışan bir Mehmetçikle konuşmak gerçekten çok etkiledi beni. Zaten kalbimiz de beynimiz de 24 saat onlarla. Telefon ile görüştüğümde de söyledim kendisine gerçekten yastığa başımı koyduğumda ‘bizim aslanlarımız nasıl uyuyorlar, nasıl besleniyorlar’ diye soruyorum kendi kendime. Türkiye eski Türkiye değil Allah’a şükür. Türk Silahlı Kuvvetleri onlara her türlü imkanı sağlıyor. Ama ister istemez düşünüyor insan. Bizim rahat uyuyabilmemiz için kendini feda eden, canını ortaya koyan tüm askerlerimize, polislerimize, güvenlik güçlerimize selam olsun.” dedi. 

Ziyarete Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’da katılırken, Samsunlu komutanın ailesi ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’a ve Hasan Togar’a ilgi ve alakasından dolayı teşekkür etti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Kürşat

13 Mart 2018 Salı 10:32

Böylesi zor bir dönemden geçen ülkemizde, devletin tüm kademeleri ile Afrin'de büyük kahramanlık gösteren ordumuzun ve Vatan evlatlarımızın geride kalan ailelerine her ne şartta olursa olsun sahip çıkıldığını gözlerinin arkalarında kalmamaları için böylesi girişim ve sahiplenmelerin oradaki Askerlerimize verdiği manevi duyguyu ve hazzı yaşatan Değerli Belediye Başkanlarımıza teşekkürlerimizi borç biliriz...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan o tarih ve saatte Samsun'a geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan o tarih ve saatte Samsun'a geliyor