15 Haziran 2019 Cumartesi

YUSUF ZİYA YILMAZ: CUMHURİYET TARİHİNDEN BERİ ÇÖZÜLEMEYEN SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ

Yusuf Ziya Yılmaz: Cumhuriyet tarihinden beri çözülemeyen sorunları çözüyoruz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Vezirköprü ilçesinde Cumhuriyet tarihinden bu yana tam anlamıyla çözülemeyen Karkucak ve Kuşçular Mahallesi grup yolunun yapımı için düğmeye bastı.

09 Ocak 2018 Salı 16:30 GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Vezirköprü ilçesine yaptığı ziyarette "Samsun’da güzel izler bırakmak için çalışıyoruz. Yıllardır çözülemeyen sorunları çözüyoruz" dedi.

Vatandaşın sorunlarını yerinde incelemek ve sorunların ortadan kaldırılması noktasında çözüm üretmek için her zaman yerinde incelemelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü ilçesinde bulunan ve Karkucak, Sarıyar, Taşlıyük ve Kuşçular Mahallesini birbirine bağlayan grup yolunda sorunları tespit ederek ilgililere yapımı ile ilgili gerekli talimatı verdi. SAMSUN’DA GÜZEL İZLER BIRAKMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Vezirköprü ilçesinde ciddi anlamda yol sorunlarının olduğunu ve bu yolların şehire uzaklığından dolayı yapımlarında maliyetlerin çok yüksek rakamlara ulaştığını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Biz Samsun’da sorumluluğumuz bulunan her metrekarede güzel izler bırakmak için çalışıyoruz. Biz istemez miyiz Vezirköprü’nün tüm mahallelerindeki yol sorununu çözelim. Tabii ki isteriz. Ama Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak bu kadar gücümüz yok. Gelen kaynaklarımız anında yatırıma dönüştürülüyor. Ve her ilçeye eşit şekilde çalışma yapıyoruz.  İlçelerimizde şube müdürlerimiz her sorunu tespit ediyor. Bende sürekli buralarda incelemelerde bulunuyorum. Hangi mahallenin ne sorunu var biliyorum. Cumhuriyet tarihi boyunca yapılamayan yollar var. Biz daha göreve geleli 4 yıldan az bir zaman oldu. Sadece bu süreçte bin 500 metreye yakın yolu elden geçirdik. Bunu yaparken de Vezirköprü’yü ötekileştirmedik. Her ilçede yapılan yol çalışması birbirine yakın rakamlardır” dedi.

Kuşçular Mahallesi Muhtarı Abdulhay Şahin’in misafiri olan Başkan Yılmaz ziyarette yer alan çevre mahalle muhtarlarına da içlerinin rahat olmasını, 11 kilometrelik grup yolunun sathi kaplama ile yapılacağını ve yıllardır yaşanan yol sorunun çözüme ulaşacağını belirterek müjdeyi verdi. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

cevdet

11 Ocak 2018 Perşembe 12:03

Ladik toptepe bölünmüş yolunu da karayollarına yaptırsanız başkanım

alara dülger

11 Ocak 2018 Perşembe 00:06

O kadar yolu yaptınız ama bar olan bahçelerimiz için mahkemeyi seneler oldu kazandık hala yıkılmadı üstelik atakum belediyesi ile büyükşehir belediyeleri kapalı diye sokaklara bahçelere canlı müzik ruhsatı verdi saat 24. ü geçti açıkda canlı konserde var denizevleri 214 sokakta ahirette artıkgörüşürüz

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Eyüp Güler'den şehrin yöneticilerine AVM eleştirisi geldi

Eyüp Güler'den şehrin yöneticilerine AVM eleştirisi geldi