24 Ağustos 2019 Cumartesi

YUSUF ZİYA YILMAZ EV YANGININDA ÖLEN ANNE VE İKİ KIZININ AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ YAPTI

Yusuf Ziya Yılmaz ev yangınında ölen anne ve iki kızının ailesine taziye ziyareti yaptı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Terme ilçesinde çıkan ev yangınında hayatını kaybeden anne Sevim Semiz ile işitme ve görme engelli kızları Emine Semiz ile Havva Gülen'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

14 Şubat 2018 Çarşamba 10:42 GÜNCEL
Samsun'un Terme ilçesinde 3 gün önce Özyurt Mahallesi'nde elektrikli battaniyeden çıktığı belirtilen yangın faciasında bir gözü görmeyen Sevim Semiz (80) ile ikisi de görme, işitme ve konuşma engelli olan kızları Emine Semiz (58) ve Havva Gülen (60) hayatını kaybetmişti.

ACILI AİLEYE TAZİYE ZİYARETİ

Samsun'un Terme ilçesine giderek kurulan taziye çadırında acılı aileyi ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, annesi ve iki ablasını kaybeden Yaşar ve Hayrettin Semiz kardeşlere sarılarak acılarına ortak oldu, başsağlığı diledi.  

Ellerinden ne gelirse yapmaya hazır olduklarını belirten Yusuf Ziya Yılmaz, yangında büyük hasar  gören evi de ziyaret etti. Başkan Yılmaz,"Yangın ve sel gibi afetler gerçekten çok üzücü, geride derin hasarlar bırakan acı hadiselerdir. Biz de elimizden gelen ne varsa ailenin yanındayız. Büyük bir acı. Rabbim bir daha böyle bir acıyı kimseye yaşatmasın. Allah sabır versin" dedi.


HİZMET SEFERBERLİĞİ

Başkan Yılmaz, Terme incelemeleri sırasında geçtiğimiz günlerde beton yol çalışmaları bitirilerek trafiğe açılan Hüseyinmescit ve Çamlıca Mahallelerini de ziyaret etti. Yaklaşık 10 km'lik Hüseyinmescit yolunun beton yolla kaplandığını belirten Yılmaz, "İl Özel İdareleri kapanıp görevi devraldığımızda yatırımlarımızın başına yol ve suyu koyduk ve seferberlik ilan ettik demiştik. Ne dediysek hepsini bir bir gerçekleştiridik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Terme Hüseyinmescit grup yolundaki beton yol çalışmalarımız da kısa sürede bitti. Vatandaşlarımızı beton yol konforuna kavuşturduk. Hayırlı olsun " diye konuştu. Çamlıca Mahallesi'nde de yapılan çalışmalara teşekkür pankartı asan muhtar Mehmet Özmen ile bir süre sohbet eden Yılmaz, daha sonra ilçeden ayrıldı. Öte yandan Samsun'un Terme ilçesinde bir evde çıkan yangında hayatını kaybeden anne ve engelli 2 kızının cenazesi toprağa verildi.  Yangın sonrası Terme Devlet Hastanesi morguna kaldırılan anne Sevim Semiz (80) ile işitme ve görme engelli kızları Emine Semiz (58) ile Havva Gülen'in (60) cenazesi, buradaki işlemlerin ardından yakınları tarafından alınarak Özyurt Mahallesi’ndeki akrabalarına ait eve getirildi.  Helallik alındıktan sonra evin önünde kılınan namazın ardından anne ve kızlarının cenazesi mahalle mezarlığında toprağa verildi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Galip Öztürk Afrin şehidi Hüseyin Şahin'in annesi Behiye Şahin'e daire hediye edecek

Galip Öztürk Afrin şehidi Hüseyin Şahin'in annesi Behiye Şahin'e daire hediye edecek