16 Temmuz 2019 Salı

YUSUF ZİYA YILMAZ FLAŞ AÇIKLAMA: ONLARI AFFEDEMİYORUM-ÜMÜĞÜNÜ SIKARIZ..

Yusuf Ziya Yılmaz flaş açıklama: Onları affedemiyorum-Ümüğünü sıkarız..

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, flaş açıklamalar yaparak Kızılırmak Deltası Kuş Cennetine kaçak villa yapanları affedemediğini söyleyerek, deltada kaçak avcılık yapanlara da "Olursa ümüğünü sıkarız" diyerek gözdağı verdi.

23 Ekim 2017 Pazartesi 17:30 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde kaçak avcılığın önüne geçmek için önlemler aldıklarını belirterek. "Aldığımız önlemlere rağmen halen kaçak avcılık olursa yapanın da ümüğünü sıkarız." dedi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, koruma altına alınan Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde 300 kaçak villanın yakımını yaptıklarını söyledi. Deltada doğal yaşamın korunması amacıyla kaçak avcılığın önlenmesi için önlemler aldıklarını söyleyen Yılmaz, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nin UNESCO'nun dünya mirası listesine girmesi için mücadele ettiklerini ifade etti.

Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesince deltanın tanıtımı için düzenlenen fotosafarinin jüri üyeleri, 320 fotoğraf arasından dereceye girenleri belirlemek için toplandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesinde yapılan toplantıda 78 fotoğrafçının çalışmaları tek tek değerlendirildi. 

Toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, deltada yaban hayatını, doğal varlıkları ve peyzaj güzelliklerini fotoğraflarla ölümsüzleştirmek istediklerini ifade ederek, "Kuş cennetinin doğal, estetik ve biyolojik çeşitliliklerinin farklı bir bakış açısı ile ortaya konması için fotosafari düzenledik. Türkiye'nin 15 ilinden 118 fotoğrafçı yarışmaya katıldı ve bunların 78'i 320 fotoğraf gönderdi. Bunların arasından en iyilerini seçerek dereceye girenlere para ödülü vereceğiz. Ayrıca bu fotoğrafları deltanın tanıtımı için Türkiye'nin dört bir yanında açacağımız sergilerde kullanacağız." diye konuştu. "Onları affedemiyorum"

Yusuf Ziya Yılmaz, Kızılırmak Deltası'nda kaçak avcılığa karşı üç kurumun büyük uğraş verdiğini vurgulayarak, jandarma ekiplerinin 24 saat bölgede nöbet tuttuğunu aktardı. Deltadaki avcı kulüplerinin kulübesini yıktıklarını ve kaçak avlanmanın önüne geçtiklerini kaydeden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Deltadaki gecekondu ile mücadele ettik. Orada 300'e yakın villa vardı. Yani deltanın içine villa kent yapmışlar, asla affedemiyorum onları. Bu kenti oradan kaldırdık. Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nin UNESCO'nun dünya mirası içine girmesi için mücadele ettik ve geçici listeye girdik. Şimdi asıl listeye girmesi için çalışıyoruz. Bu kadar büyük uğraş verdiğimiz yerde kaçak avcılığa izin vermeyiz. Zaten jandarma orada görevini yapıyor, aldığımız önlemlere rağmen halen kaçak avcılık olursa yapanın da ümüğünü sıkarız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Havza ve Kavak Belediyesi Başkanları FB-GS derbi maçını izledi

Samsun'un Havza ve Kavak Belediyesi Başkanları FB-GS derbi maçını izledi