22 Ocak 2019 Salı

YUSUF ZİYA YILMAZ GÜLSAN SANAYİ ESNAFI İLE GÖRÜŞTÜ: KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK

Yusuf Ziya Yılmaz Gülsan Sanayi esnafı ile görüştü: Kimse mağdur olmayacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gülsan Sanayi Sitesi'nin bulunduğu yerden kaldırılması ile ilgili esnafların mağdur olacakları iddialarının gündeme getirilmesi üzerine, sanayi esnafları ile görüşerek, "Kimse mağdur olmayacak içiniz rahat olsun" dedi.

14 Şubat 2018 Çarşamba 18:31 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın ve Gülsan Sanayi esnaflarından oluşan bir heyet ile görüşerek, "Şu şunu dedi, bu bunu dedi diyerek canınızı sıkmayın. Bana sorun en doğru bilgiyi size aktarayım. Sanayi esnafımızın içi rahat olsun" dedi.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Evet Gülsan Sanayi Sitesi’ni buradan kaldıracağız dedik. Ama kimseyi mağdur etmeyeceğiz.” dedi.

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın ve Gülsan Sanayi esnaflarından oluşan bir heyet Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınması ile ilgili süreç hakkında istişarelerde bulundu.SAMSUN MADDİ VE MANEVİ ANLAMDA RAHAT ETSİN DİYE ÇALIŞIYORUZ

Gülsan Sanayi esnafının mağdur olmaması için çalışmaları istişareler halinde yapmanın faydalı olacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Gülsan Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren dükkan sahiplerine alternatif yerler sunmak için uzunca bir süredir arayış içindeydik. Bu arayışlarımız son buldu. Gerekli fizibilite çalışmaları tamamlandığında sanayi esnafımız ile iletişime geçerek onları bilgilendireceğiz. Biz kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz. Sonuçta herkesin evine ekmek götürme gibi bir sorumluluğu var. Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınma sürecini mağduriyet yaşanmadan ya kısım kısım, ya da tamamen gerçekleştireceğiz. Ben esnafımız, vatandaşımız maddi ve manevi anlamda rahat etsin, huzurlu bir yaşam sürsün diye uğraşıyorum. Şehrin içinde bir sanayinin yer alması beni gerçekten üzüyor. Oradaki esnafımız proje hayata geçtikten sonra bizim haklı olduğumuzu anlayacak. Yapacağımız projenin eski görüntüyü kısa zamanda unutturacağına inanıyorum. Sizlerden de bu noktada bizlere destek olmanızı bekliyorum. ‘Şurada böyle yazdı, şu şunu dedi, bu bunu dedi’ diyerek canınızı sıkmayın. Bana sorun en doğru bilgiyi size aktarayım. Sanayi esnafımızın içi rahat olsun. Biz kimseye hadi çıkın, kendinize yeni yer bulun taşının demiyoruz. Kimseyi mağdur etmeden, dükkan sahiplerine yeni dükkanları için yer temin ederek çalışmamızı tamamlayacağız ve taşınma işini gerçekleştireceğiz. Bu süreci hep birlikte istişare ederek çözüme kavuşturacağız” dedi.

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın ve beraberindekiler görüşmenin kendilerini fazlasıyla rahatlattığını belirterek, esnaf halkının mağdur olmayacağının kendilerini sevindirdiğini, bu noktada birlikte çalışmaya her zaman hazır olduklarını ifade etti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da işadamı Cemal Yeşilyurt Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Atölyesi yaptıracak

Samsun'da işadamı Cemal Yeşilyurt Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Atölyesi yaptıracak