25 Mayıs 2019 Cumartesi

YUSUF ZİYA YILMAZ, GÜLSAN SANAYİ SİTESİ ESNAFLARI İLE GÖRÜŞTÜ: KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK

Yusuf Ziya Yılmaz, Gülsan Sanayi Sitesi esnafları ile görüştü: Kimse mağdur olmayacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, taşınması gündemde olan Gülsan Sanayi Sitesi esnafları ile yaptığı görüşmede, "Hiç bir esnafımız mağdur olmayacak" dedi.

12 Mart 2018 Pazartesi 12:35 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, taşınması gündemde olan Gülsan Sanayi Sitesi esnafları ile biraraya geldi. Yılmaz, sanayi esnafları ile yaptığı görüşmede “Gülsan Sanayii Sitesi ile ilgili en net cevap alacağınız yer belediyemizdir. O yüzden kafanıza takılan her şeyi bize sorun” dedi.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Gülsan Sanayii Sitesi esnafıyla bir araya gelerek sanayiinin taşınması için ortak akılla hareket etmenin iki taraf içinde faydalı olduğunu belirtti.KAFANIZA TAKILAN HER ŞEYİ BİZE SORUN

Gülsan Sanayii Sitesinin taşınması için gerekli altyapı çalışmalarının hızla sürdüğünü belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, sanayii esnafıyla bir araya geldiği toplantıda talepleri dinledi. Hiçbir mağduriyete meyil vermeden çalışmalarını tamamlamak istediklerini belirten Başkan Yılmaz, “Derecik ve Toybelen’de 60’ar dönüm arazimizi sanayi tesisi olacak olacak şekilde revize ediyoruz. Yine aynı şekilde Badırlı’da 40 dönümlük bir alan bu iş için ayrıldı. Bizim gayemiz dükkan sahiplerinin buralarda yerlerini alıp çalışmalara en kısa zamanda başlamasıdır. Ortak akıl ile hareket etmenin iki taraf içinde faydalı olacağına inanıyoruz. En doğru cevap alacağınız yer Samsun Büyükşehir Belediyesi’dir. O yüzden kafanıza takılan her şeyi bize sorun.” dedi.KİMSE MAĞDUR OLMASIN DİYE UĞRAŞIYORUZ

Esnafın kafasında soru işareti olan ‘Nereye gideceğiz?’ sorusunun cevap bulduğunu da belirten Yılmaz, “Sanayii için belirlediğimiz yerleri bu zamana kadar dile getirmemiştik. Fakat sizlerin kafasındaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak adına geçtiğimiz günlerde açıkladık. Amacımız sizleri mağdur etmemek. Mağduriyet doğmaması için iş birliği içinde çalışmalıyız. Bizler sizlere her türlü konuda yardımcı olmaya hazırız. Sizlerden de bizim işlerimizi kolaylaştırmanızı istiyoruz. Gerekli kamulaştırma ve istimlak çalışmalarını en kısa zamanda tamamlayıp burada gerçekleştirmek istediğimiz projelerin ortaya çıkması için desteğiniz önem arz ediyor. Sizler için belirlediğimiz Derecik ve Toybelen’deki alanlarımız yüzlerce dükkanı içinde barındırabilecek” açıklamalarında bulundu. 

Programa Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüp Güler, Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın ve Gülsan Sanayii Sitesi esnafları katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

12 Mart 2018 Pazartesi 13:48

ankara yoluna hepsi bir bütün olarak taşınmalı belediye kamulaştırsın ne öyle parça parça sanayi mi olur

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da TÜYAP 3'üncü Mobilya Dekorasyon Fuarını 38 bin kişi ziyaret etti

Samsun'da TÜYAP 3'üncü Mobilya Dekorasyon Fuarını 38 bin kişi ziyaret etti