25 Haziran 2019 Salı

YUSUF ZİYA YILMAZ: HUZUR İÇİNDE YAŞIYORSAK ŞEHİTLER VE GAZİLERİMİZ SAYESİNDE

Yusuf Ziya Yılmaz: Huzur içinde yaşıyorsak şehitler ve gazilerimiz sayesinde

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Eğer huzur içinde yaşayabiliyorsak şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanlıkları, fedakarlıkları sayesinde" dedi.

17 Mart 2018 Cumartesi 18:52 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümü ve şehitleri anma gününde, gaziler ve şehit aileleri ile bir araya geldi. 


Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği ile Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı üyeleri makamında biraraya gelen Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  "Eğer huzur içinde yaşayabiliyorsak şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanlıkları, kıymetli ailelerinin fedakârlıkları sayesinde" dedi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı üyeleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.

Ziyarette Samsun  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehit yakınları ve gazilerin kendileri için değerinin büyük olduğunu, her zaman yanlarında olduklarını söyledi. BÜYÜK BİR MİLLETİZ

Vatanı için gözünü kırpmadan canını veren şehitlerin, fedakar yürekli ailelerinin, bedenini bayrağına siper eden gazilerin haklarının hiçbir zaman ödenemeyeceğini ifade eden Yılmaz, “18 Mart bizim için önemli ve şanlı bir tarihtir. Bir destanın yazılışı, yeniden varoluşun simgesi, Dünya’ya Türk Milletinin gücünün gösterildiği kahramanlıklarla dolu eşsiz bir zaferdir. Bu topraklar kolay kazanılmadı. Bir karış toprağımızın kimseye verilemeyeceği net bir şekilde cihana gösterildi. Halen aynı ruhu, maneviyatı, düşünceyi içinde taşıyan büyük bir milletiz.” dedi. 

AYNI RUH DEVAM EDİYOR

Her zaman birlik ve beraberliğin korunması, el ele gönül gönüle verenlerden olunması gerektiğinin altını çizen Yılmaz, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük mücadelelerle kurulurken, aradan geçen onlarca yıla rağmen hala toprağımızda, bayrağımızda, geleceğimizde gözü olanların aynı hain düşünceleri, planları bitmedi. Ülkemiz birçok badireler atlattı. Yine kahramanlarımız Milli Mücadele ruhunda olduğu gibi vatanı için göğsünü siper etmekten tereddüt bile etmedi, etmiyor. Biz böyle bir milletiz. İmanız, inancımız, vatan sevgimiz bizi güçlü kırılıyor, gücümüzü, birlikteliğimizi artırıyor. Dualarımız şehitlerimizle, gönüllerimiz aileleri ve gazilerimizle.” diye konuştu. Yılmaz, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de şehit olan Mehmetçikleri, mücadelede olan kahramanları da unutmayarak, ‘Dualarımızı eksik etmeyelim’ diye seslendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

1930 Bafraspor Başkanı Fatih Yıldız'dan skandal Samsunspor mesajı

1930 Bafraspor Başkanı Fatih Yıldız'dan skandal Samsunspor mesajı