20 Nisan 2019 Cumartesi

YUSUF ZİYA YILMAZ İSTANBUL'DA KONUŞTU: TÜM ÇABAMIZ MARKA VE KİMLİKLİ ŞEHİRLER OLUŞTURMAK

Yusuf Ziya Yılmaz İstanbul'da konuştu: Tüm çabamız marka ve kimlikli şehirler oluşturmak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İstanbul Bahçeşehir Üniversitesinde yaptığı Şehirler ve Yaşam konulu sunumda, "Bizim gibi kentlerimizin de bir ruhu ve karakteri vardır. Tüm çabamız marka ve kimlikli şehirler oluşturmak" dedi.

21 Ekim 2017 Cumartesi 18:13 GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi'nin konuğu oldu. Başkan Yılmaz'ın 'Şehirler ve Yaşam' konulu sunum gerçekleştirdiği programa Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Şenay Yalçın ve Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Hükümet Liderlik Okulu Başkanı Burak Kuntay ile öğrenciler katıldı.
       
Tarihten örnekler vererek renkli anların yaşandığı bir sunum gerçekleştiren Başkan Yılmaz, hızlı değişimin şehirleşmeyi ve şehirlerin önemini artırdığını söyledi. 

Kentsel dönüşüm ve kentsel yenilenmeden bahseden Başkan Yılmaz, "2000’li yıllar itibari ile şehirlerimizde başlayan Kentsel Dönüşüm ve Kentsel Yenilenme önem kazanmıştır. Son yıllarda tüm çabalarımız marka ve kimlikli şehirler oluşturmak oldu. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımız da insanlarımızı ve çocuklarımızı yeşilden, topraktan, doğadan koparan beton yığınları yapmamamız yönünde bizleri uyarmakta ve geleneksel mimari çizgilerimizi taşıyan kimlikli binalar yapmamızı istemektedir" dedi.
           

        
ŞEHİRLERİMİZ TARİHİMİZİN ÇEYİZ SANDIĞI GİBİDİR
      
Şehirlerin tarihin çeyiz sandığı gibi da ifade eden Başkan Yılmaz, "Şehirler insanlık tarihi boyunca veya şehrimizin tarihi boyunca biriktirdiklerimizi kapsar. Nasıl çeyiz sandığındakiler etkileyici hatıralar olarak muhafaza ediliyorsa, şehirlerimizdeki tarihi değerler de böyle muhafaza edilmelidir." ifadelerini kullandı.
                                                
HER ŞEHRİN BİR RUHU VARDIR
     
Şehirlerimizin Kimlikli olmasının bir gereği de insanımız üzerindeki etkilerinden kaynaklanmaktadır diyen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şehirler içinde barındırdığı insanlara şekil verir. Bir şehrin sadece imarı, binaları, altyapısı yaşam için yeterli değildir. İnsanların ruh dünyalarının da imarının olması gereklidir. Her şehrin tıpkı bizler gibi bir ruhu ve karakteri vardı. Batının kentleri ile bizim kentlerimiz arasındaki fark budur."YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Katolog Evliliği yapan FETÖ'cü astsubay gözaltına alındı

Samsun'da Katolog Evliliği yapan FETÖ'cü astsubay gözaltına alındı