23 Nisan 2019 Salı

YUSUF ZİYA YILMAZ MECLİSTE GÜLSAN SANAYİ SİTESİ'NİN TAŞINMA SÜRECİ İLE İLGİLİ KONUŞTU

Yusuf Ziya Yılmaz mecliste Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınma süreci ile ilgili konuştu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, meclis toplantısında Gülsan Sanayi Sitesinin taşınma süreci ve Gülsan Sanayi Sitesinde yapılacak kamulaştırmalar ve yeni yer konusu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

13 Nisan 2018 Cuma 20:01 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediyesinin Nisan ayı ayı son meclis toplantısında taşınması gündemde olan Gülsan Sanayi Sitesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. 


Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında meclis üyelerine Gülsan Sanayi Sitesinin taşınma süreci, kamulaştırma ve yeni yer bulunması ile ilgili bilgiler veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gülsan Sanayi Sitesinin taşınacağı yeni yer için 3 yer tespit ettiklerine dikkati çekti. 

Yusuf Ziya Yılmaz, Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınma süreci ile ilgili kamulaştırma için 40 milyon TL civarında bir ödemenin gündemde olduğunu belirterek,  "Bu sıkıntılı ortamda dahi, ekonomimizin çok iyi hesap edilmesi gereken bir aşamada 16 trilyon kamulaştırma parası ödedik. Özellikle Gülsan Sanayi Camii etrafındakilerden başladık. Kamulaştırma süreci zaten zaman alacak bir faktör olduğu için biz o süreçten ayrı yürütmeye çalışıyoruz. Paramız oldukça kamulaştırma paralarını ödüyoruz. Bu böyle devam edecek, bu senenin sonuna kadar 40 milyon TL'ye kadar kamulaştırma öderiz diye düşünüyorum. Gülsan Sanayi Sitesinin taşınacağı alan için 3 yer tespit ettik. Bu 3 tane yer alternatifsiz, inanılmaz, bunlar için bulunmaz hint kumaşı diyebileceğimiz yerler değil. Bunun 1 tanesi Derecik'te 60 dönümlük yer. Biz 60 dönüme çok büyük dükkanlar koymayalım, Atakum, Atakent ve İlkadım'dan küçük sanayi ihtiyacı olan oto sanayileri koymak istedik. 60 dönüme 45 ve 90 metrekarelik 250-300 dükkan oraya sığdırabiliyoruz. Esnaf, ilk etapta, 'Biz buraya sığmayız' dedi. Biz küçük esnafı düşündüğümüz için bu şeyleri söyledik. Bize daha büyüğü lazım diyorlarsa, onlar 90 metrekarelikleri alabilirler, yada 3 tane 45 metrekareliği yanyana alırlar, 135 metrekareye yerleşirler. Buna bizim itirazımız yok ancak bu talep kendiliğinden oluşur diye düşünüyorum" dedi. Yusuf Ziya Yılmaz, Canik ilçesinde bulunan Gülsan Sanayi Sitesi ile ilgili şunları dile getirdi.

"Gülsan Sanayisi için tespit ettiğimiz 2'nci yer Toybelen'de 80 dönümlük yer. 80, 60 daha 140 dönüm yer yapıyor. 40 dönüm yer kadar da Badırlı'da var. Toplamda 180 dönümlük 3 tane ayrı yer oluyor. 3 ayrı parçada olması esnafın çok işine gelmiyor. Hepsi beraber olmak istiyorlar. Biz de öyle istiyoruz. Ama farklı iş kolları olursa daha iyi olur. Soğukkanlı bir şekilde bu işi yöneteceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak, onların hakkını gasp etmiş bir duruma düşmeyi Allah bize nasip etmesin"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

erdemli

14 Nisan 2018 Cumartesi 20:54

şimdiye kadar kaç esnafı mağdur ettin ki güven sorunu var. düşünelim.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Galip Öztürk'ten Eskişehirspor galibiyeti için Samsunspor'a 555 bin TL prim sözü

Galip Öztürk'ten Eskişehirspor galibiyeti için Samsunspor'a 555 bin TL prim sözü