24 Nisan 2019 Çarşamba

YUSUF ZİYA YILMAZ: SAMSUN ENGELLİ DOSTU BİR ŞEHİR

Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun engelli dostu bir şehir

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Down Sendromlu Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneğinin kendisine yaptığı ziyarette, "Samsun engelli dostu bir şehirdir" dedi.

05 Şubat 2018 Pazartesi 13:27 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Down Sendromlu Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ulviye Demirci ve beraberindekileri kabul etti.


Türkiye’de engelli olmanın sorun olmaktan çıktığını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Türkiye’nin her yerinde belediyelerimiz, kamu kurumlarımız ve hatta özel şirketler engelli dostu, onları düşünen bir anlayış ile çalışır hale geldi. Bu anlayış ile birlikte ülkemizde engelli bireyler artık olumsuzluklardan uzak bir yaşam biçimine kavuştu. Samsun’da engelli kardeşlerimize yönelik birçok çalışma yaptık. Bizim için küçük ama onlar için çok önemli düzenlemeler gerçekleştirdik. Bunların içinde tüm dünyaya örnek olan Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi’de var. Engelli bireylerin rahatlıkla havuza girebileceği, rehabilitasyon ve spor merkezlerinin olduğu bir yerden bahsediyoruz. Burası gelen herkesin memnun ayrıldığı, tekrar gelmek istediği bir yer. İster istemez atladığımız noktalar olabilir. Gözden kaçan, unuttuğumuz bir şeyler varsa bunları bize hatırlatmanız işleri hızlandıracaktır. Gördüğünüz en küçük aksaklığı dahi bize anında iletin. Hemen çözüm üretelim.” dedi.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz kendisini ziyarete gelenler arasında yer alan down sendromlu Ahmet ile yakından ilgilendi.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta: Afrin teröristlerden tamamen temizlenecek

Erhan Usta: Afrin teröristlerden tamamen temizlenecek