19 Temmuz 2019 Cuma

YUSUF ZİYA YILMAZ: SAMSUN'A YAPILAN YENİ MÜZE DEV BİR SOSYAL TESİS OLACAK

Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun'a yapılan yeni müze dev bir sosyal tesis olacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Atletizm Stadyumu’nun yanında yapımı süren Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi'nin dev bir sosyal tesis olacağını söyledi.

14 Kasım 2017 Salı 12:50 GÜNCEL

Samsun Haber- Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, inşaatı devam eden Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi inşaatını inceledi. 


Samsun'da İlkadım Atletizm Stadyumu’nun yanında yapımı hızla devam eden Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi inşaatında incelemelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Burada büyük bir çalışma var. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortaklaşa hayata geçireceğimiz proje Samsun tarihine ışık tutacak eserlerin sergileneceği modern bir müze olacak. Müze çalışmaları bittiğinde sergi alanları, hediyelik eşya satış yerleri, yeme-içme alanları, toplantı ve eğitim salonları ziyaretçilerin kullanımına hazır olacak. Bu çalışmalarımızın sonlanacağı tarih olarak 2019 yılını belirledik. İnşallah bir sıkıntı, aksaklık olmadan çalışmaları tamamlayacağız. Böylelikle Samsun’umuza modern bir müze kazandıracağız” dedi.
             


SADECE MÜZE DEĞİL DEV BİR SOSYAL TESİS OLACAK
    
Başkan Yılmaz mevcut müzenin kapalı olmasından dolayı duyduğu üzüntüyü de dile getirerek, “Bir an evvel buradaki çalışmaları tamamlamak için çalışıyoruz. Çalışmalar biter bitmez eski müzedeki eserleri burada sergilemeye başlayacağız. Mekân darlığı ve şartları nedeniyle eski müzede sergilenme imkânı bulamadığımız bir çok eseri de yeni müzemizde gün ışığına çıkartma ver sergileme şansını bulacağız. Yaptığımız yeni müzeye gelen eminim bir kez daha gelecektir. Burası müzeden ziyade bir sosyal alan olacak. Şimdiden hayırlı olsun” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Balona rövaşata atan gencin, kayıp olduğu ve arandığı ortaya çıktı

Balona rövaşata atan gencin, kayıp olduğu ve arandığı ortaya çıktı