20 Nisan 2019 Cumartesi

YUSUF ZİYA YILMAZ: SAMSUN'DA 11 YILDIR 2 BİN KİŞİYE EVDE BAKIM HİZMETİ VERİYORUZ

Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun'da 11 yıldır 2 bin kişiye evde bakım hizmeti veriyoruz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Samsun'u Dinliyoruz toplantısında yaptığı açıklamada 11 yıldır ihtiyaç sahibi 2 bin kişiye evde bakım hizmeti verdiklerini açıkladı.

31 Ocak 2018 Çarşamba 21:11 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye'de ihtiyaç sahibi olanlara evde bakım hizmeti veren ilk belediye olduklarını söyleyerek, "Biz bu işi yüreğimizi ortaya koyarak yaptık" dedi.


Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Samsun'u Dinliyoruz programı Samsun'da da Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık'ın katılımıyla gerçekleştirildi. 

Programa katılarak Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği sosyal belediyecilik projelerini anlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, her yaraya merhem her derde deva olmak için gayret ettiklerini ve bu kapsamda birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

YÜREĞİMİZİ ORTAYA KOYARAK BU İŞİ YAPTIK

Belediye olarak bakıma muhtaç kişilerin yaşadığı iki bin eve gittiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, "Bu hizmeti yaparken bakıma muhtaç vatandaşlarımızı ve onların yakınlarını incitmemek için büyük hassasiyet gösterdik. Evlerine giderken bile sivil araçlarla gittik. Çünkü o evlerde yaşayan insanların çocukları, yakınları var. Bu hizmet için 'Hastanın hiç kimsesi kalmamış da belediye mi bakıyor bu insanlara' diyen olur, yakınları incinir diye hep korktuk hassasiyet gösterdik. Bu hizmet için yılda 4 milyon lira harcıyoruz. Bir duvar yıkılsa onu tamir etmek için bile biz bu parayı harcıyoruz zaten. Yani iki bin bakıma muhtaç insana bu hizmet için harcadığımız para hiçbir şey değil. İnsan hayatını iyileştirmek üzere yapılan her şeyin sevabı vardır. Ama bu sevapların en büyüğü evde yaşlı bakımı, sağlık hizmetidir diye düşünüyorum. Evde bakım hizmetini 11 yıldır veriyoruz ve bu hizmeti Türkiye'de ilk veren belediye olduğumuz için de gururluyuz" ifadelerini kullandı.ENGELLİLER EVE HAPSOLMAKTAN KURTULDU

Programda sosyal belediyecilik projelerinden biri daha olan ve 5 yıl önce yapılan Mavi Işıklar Engelliler Kampı ve havuzundan da bahseden Yılmaz, "Ekip arkadaşlarımıza Dünya'nın neresinde olursa olsun, engellileri evlerinden dışarıya çıkaracak, gezdirecek, hastaneye taşıyacak, tamamen onların hizmetinde olacak donanımla araçlar bulun dedim. Ardından onları rehabilite edecek başka neler yapabiliriz diye düşünürken Mavi Işıklar Kampı fikri oluştu. İyi ki de yapmışız. Şimdi onlarca engelli gencimiz, vatandaşımız kullanıyor. Engellilerimizin eve hapsolmasının önüne geçtik. Var gücümüzle vatandaşlarımızın her derdine deva, her yarasına merhem olmaya çalıştık" diye konuştu.SAMSUN'UN BAŞARI SIRRI SOSYAL BELEDİYECİLİKTEN GELİYOR

Ben, özellikle Sosyal Politikalar Başkanı olarak sosyal belediyecilik anlayışını Samsun'da  inşa eden değerli başkanım Yusuf Ziya Yılmaz'a teşekkür ediyorum diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık da, "Yusuf Ziya Yılmaz Samsun'un kimliğini oluşturan belediye başkanımız. Sosyal belediyecilik adına atmış olduğu adımlar için kendisine teşekkür ediyorum. Özellikle Mavi Işıklar projesi takdire şayan. Başkanımız çok güçlü bir sosyal hizmet ekibi ve kadrosu ile Samsun'da sosyal belediyeciliği inşa etmiş. Şu an içinde bulunduğumuz Çok Amaçlı Salon'u yapmak için bile bir vizyon gerekir. Sosyal belediyecilik alanında atılan bütün adımlar için ben belediye başkanımız nezdinde emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum" dedi.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi 24 yıl sonra yeni bir hizmet binasına kavuşacak

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi 24 yıl sonra yeni bir hizmet binasına kavuşacak