23 Nisan 2019 Salı

YUSUF ZİYA YILMAZ: SAMSUN'UN İÇME SUYU ŞİŞELERDE SATILAN SUDAN DAHA RAFİNE

Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun'un içme suyu şişelerde satılan sudan daha rafine

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunlulara yaptığı çağrıda pet şişe yerine çeşmelerden su içilmesini söyleyerek, "Samsun'un içme suyu şişelerde satılan sudan daha rafine" dedi.

28 Kasım 2017 Salı 15:46 GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'un içme suyunun şişelerde satılan sudan daha rafine olduğunu belirterek, Samsunlulara pet şişe yerine çeşmeden su içmelerini önerdi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yaylalardan gelen suyun kentin içme suyu ihtiyacını karşılayan Çakmak Barajı'nda biriktiği, barajdan arıtma tesisine gelen suyun burada arıtılarak kente her gün 180 bin metreküp su gönderildiğini anlattı.

Samsun'un içme suyunun son derece kaliteli olduğunu ifade eden Yılmaz, Samsun'da çeşme suyu yerine plastik şişeden su içilmesine üzüldüğünü dile getirdi.Yusuf Ziya Yılmaz, "Ben Samsun'da plastik şişelerde su içilmesine çok üzülüyorum ve acıyorum. Bunu her yerde de söylüyorum. Belki o endüstrinin sahipleri üzülecek ama bizim suyumuz Türkiye'de plastik şişelerde satılan sulardan daha rafinedir. Her gün kimsayal laboratuvarda sonuçları ortaya çıkarılan ve içinde hiç bir zararlı madde olmayan son derece rafine edilmiş pırıl pırıl bir içme suyudur." ifadesini kullandı.

Kentin 3-5 yıl içinde 210 bin metreküp suya ihtiyacı olması halinde arıtma tesisini büyütmeleri gerektiğini vurgulayan Yılmaz, şu an için Samsun'un su sorunu olmadığını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ziya KUL

28 Kasım 2017 Salı 16:07

Akdağ su gıda fuarına katılmayan firmalardan ise kesin bu yüzden vermiştir bu karalayıcı demeci.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Bafra'da Ceza İnfaz Kurumuna tüfekli saldırı oldu

Samsun Bafra'da Ceza İnfaz Kurumuna tüfekli saldırı oldu