29 Kasım 2021 Pazartesi

YUSUF ZİYA YILMAZ TURİZMCİLERE SESLENDİ: SAMSUN GÜZEL BİR ÜRÜN

Yusuf Ziya Yılmaz turizmcilere seslendi: Samsun güzel bir ürün

Yusuf Ziya Yılmaz turizmcilere seslendi: Samsun güzel bir ürün. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Yatırımın Ara Yüzü Gençler projesinin kapanış toplantısında turizmcilere seslenerek, " Samsun güzel bir ürün. Samsun her şeyiyle, mutfağıyla, konaklama tesisleri ile, doğasıyla, her şeyi ile güzel bir ürün" dedi.

25 Mayıs 2017 Perşembe 01:24 GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Elimizde çok güzel bir malzeme var. Samsun güzel bir ürün. Samsun her şeyiyle, mutfağıyla, konaklama tesisleri ile, doğasıyla, her şeyi ile güzel bir ürün. Bu ürünü turizm anlamında başka şehirlerde olmayan oranıyla pazarlayıp satabiliriz.” diye konuştu.
    

AB Destekli, “Yatırımın Ara Yüzü Gençler” projesi kapanış toplantısında turizmciler ve projede eğitim alan kursiyerlerle bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, turizm konusunda işbirliği ve gayret çağrısı yaptı.
     
Turizm alanında ara eleman yetiştirmek hedefiyle Avrupa Birliği desteği ve Samsun Büyükşehir Belediyesi katkısı ile kurs görerek sertifika alan kursiyerlerle ilgili konuşan Başkan Yılmaz, “Ben de gurur duydum. 243 kişi kursa katılmış. 34 kişi ise şimdiden işe yerleşmiş. 410 bin Euro'luk bir eğitim olmuş. Bu işe devam etmemiz lazım. Sayın Valimizin girişimi ile başlayan Rusça ve İngilizce eğitimine devam etmemiz lazım. Özellikle Rusçayı çok az bilen var. Ruslar de çok enteresan İngilizce bilmiyorlar. Dolayısıyla karşı komşumuzdan gelenlerle iletişim kurmakta zorluk çekiyoruz. Bu ara elemanlarımızın onları misafir edecek ölçekteki Rusçayı öğrenme konusundaki çalışmalarını bundan sonra da devam ettirmemiz gerekir diye düşünüyorum.” diye konuştu. 
                                    


       

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYALIM
       

5 sene önce Samsun'daki turizm konusundaki eksiklikler konuşulurken; ‘Evimizin misafir salonu yani otelimiz bile yok derdik’ diyen Başkan Yılmaz, konuşmasını şu şekilde devam ettirdi.

"Ne turizminden bahsedeceğiz diyorduk. Şimdi otelimiz var, şimdi her şeyimiz var, şimdi hatta turizm destinasyonları diyebileceğimiz Ayvacık gibi Vezirköprü kanyonu gibi Kuş Cenneti gibi yeni turizm alanlarımız var. Dolayısıyla buraya gelen bir turistin neyiniz var Samsun'da dediği zaman hiçbir şehirde olmadığı kadar, güzel gezilecek görülecek yerlerimiz var. Buraları birer Turizm destinasyonu haline getirmek için çabalarımız var.  Önümüzdeki 18 Temmuz ve 30 Temmuz arasında 10 bin kişiye ev sahipliği yapacağız. Hepimizin adeta bir öncü gibi, bir misyoner gibi bu 18 Temmuz’a kadar olan günler içerisinde bir çaba içerisinde olmamız lazım. Birbirimize iş havale etmememiz lazım. Önümüzde bir iş varsa, bu onun bunun işi demeden bir imece anlayışı ile yapışmamız lazım ve bu şehri turizm açısından bir yerlere getirmemiz lazım. Elimizde çok güzel bir malzeme var. Samsun güzel bir ürün. Samsun her şeyiyle, mutfağıyla, konaklama tesisleri ile, doğasıyla, her şeyi ile güzel bir ürün. Bu ürünü turizm anlamında başka şehirlerde olmayan oranıyla pazarlayıp satabiliriz. Bunun için biraz daha gayret gerekiyor. Biraz daha elimizi taşın altına koymamız gerekiyor."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Okulunda 549 öğrenci diploma aldı

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Okulunda 549 öğrenci diploma aldı