20 Ağustos 2019 Salı

YUSUF ZİYA YILMAZ'A HEM CAMİDE HEM CEMEVİNDE DUA EDİLİYOR

Yusuf Ziya Yılmaz'a hem camide hem cemevinde dua ediliyor

Samsun'un Bafra ilçesinde bulunan Alevi vatandaşların yaşadığı Emenli mahallesinin muhtarı Alaattin Uzan, mahallelerine yaptığı hizmetlerden dolayı Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a hem camide hem de cemevinde dua ettiklerini açıkladı.

06 Aralık 2017 Çarşamba 12:40 GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Belediye Belediyesi’nin tarım ilçesi Bafra’da gerçekleştirdiğini yatırımlardan birisi de Alevi vatandaşların yaşadığı Emenli mahallesi oldu. İç Anadolu’dan gelen halkın oluşturduğu 200 haneli köyde gerçekleştirilen alt yapı çalışmalarından memnun kalan vatandaşlar, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a dua ediyor. 
   
Bafra ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Emenli mahallesinde 600 nüfus yaşıyor. 1950’li yıllarda Sivas ve Tokat şehirlerinden gelip yerleşenler tarafından mahallenin yüzde 90’ı Alevi vatandaşlardan oluşuyor. Aleviliği bir yaşam biçimi olarak gören Emenli mahallesinde ki vatandaşlar, insan sevgisine çok önem veriyor. Gıybetten, fitneden, kutuplaşmadan ve ayrımcılıktan uzak durarak, vatan millet aşkını, birlik beraberliği ve hoş görüyü ise hayat felsefesi olarak kabul ediyor.
    
Bafra ilçesinde 65 yıldır kalıcı hizmet bekleyen Emenli mahallesi sakinlerinin imdadına 2 yıl önce Samsun Büyükşehir Belediyesi yetişti. Özel idare sisteminin kaldırılmasının sonra ilçelerin yol, içme suyu, kanalizasyon ve çevre sorunlarını çözmek için kolları sıvayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, Emenli mahallesinde önemli çalışmalar gerçekleştirdi. İçme suyu olan mahalleye ulaşımın kolaylaştırılması amacıyla 6 kilometre kuru beton, 6 kilometre de stabilize yol yapan Fen İşleri Daire Başkanlığı, merkez camii ve cem evinin bahçesine taş döşeyerek vatandaşları çamurdan kurtardı. 
   


Emenli Camii’ne kamelya ve oturma grupları koyup, her iki ibadethanenin çevresinde peyzaj düzenlemesi gerçekleştiren Samsun Büyükşehir Belediyesi, okula giden çocukların yağmurdan ıslanmaması için duraklar yerleştirdi. Çocuklar için oyun parkları oluşturup, çevre temizliğine yönelik çöp bidonları koyan belediye, hafta içinde asfalt yoldaki köstebek yuvalarını andıran çukurları da doldurarak, seyahat konforunu artıracak. 
   
Çalışmalar hakkında Emenli halkının düşüncelerini anlatan muhtar Alaattin Uzan, Samsun Büyükşehir Belediyesinin mahallesinde çok güzel yatırımlar yaptığını belirtti. Özel idare döneminde 1999-2004 yılları arasında il genel meclis üyeliği yaptığını hatırlatan muhtar Alaattin Uzan, “Eskiden köylerden köy hizmetleri, il özel idaresi ve kaymakamlıklar sorumluydu. Gelen para da belliydi, harcanan para da. Doğru dürüst yatırım yapılamıyordu. Yapılan hizmetler ise güdüktü. Hizmet çok yavaş ve çözüm odaklı değildi. O zamanki hizmetler, kaplumbağa hızında ilerliyordu. Şimdi ise çalışmalar tavşan hızında yapılıyor. Eski sistem olsaydı ancak boya işleri tamamlanabilirdi. Yani 10 senede bitirilemeyen işler, 2 yılda hayata geçti.” değerlendirmesinde bulundu. 
                             

                
BU TEMPOYA CAN MI DAYANIR?

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz başta olmak üzere belediyenin tüm bürokratları ile ekiplerin sürekli sahada olduğunu ifade eden Emenli Mahallesi Muhtarı Alaattin Uzan, “Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’ın elinde sihirli değnek yok. Cumhuriyet tarihi boyunca süregelen sorunlar, 2-3 senede nasıl bitsin. Ama var güçleriyle çalışıyorlar. Oluk oluk para gelse bile bu kadar hizmete, yatırıma ne ekip ne can dayanır. Böyle bir başkanla çalışmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Oyumuz sadece onadır. Çok hızlı çalışılıyor. Bazen belediyeye gidiyoruz bulamıyoruz. Hep arazideler. Onları en kolay arazide buluyoruz. Onlarda bu azim varken 3-5 seneye kalmaz tüm alt yapı sorunları bitecektir.” diye konuştu. 
                   

                                   
HERKES DUA EDİYOR
    
Yollar bozuk olduğu dönemde her hafta araçlarını servise götürüp alt takım bakımı yaptırırken, şimdi ise servislerin yolunu unuttuklarını anlatan Muhtar Uzan, “Konfor anlamında köyüm değişti. Yusuf Ziya Başkanım bu kadar eforu nereden buluyor anlamıyorum. Onu kim aday yaptıysa Allah razı olsun. Biz olsak, usanırız. Çalışma arkadaşlarının hepsi deneyimli ve çalışkan. Özverili ile hizmet edip yanlarına gittiğimizde sıcak karşılıyorlar. Sorunlarımızı çözmek için seferber oluyorlar. Allah hepsinden razı olsun. Tüm vatandaşlarım hem camide hem de Cem Evi’nde Başkanıma ve çalışanlarına dua ediyor. Rabbim başımızdan eksik etmesin.” şeklinde konuştu.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun 19 Mayıs'ta görme engelli yolunu binanın altına soktular

Samsun 19 Mayıs'ta görme engelli yolunu binanın altına soktular