20 Haziran 2019 Perşembe

YUSUF ZİYA YILMAZ'DAN AĞIR TONAJLI ARAÇ UYARISI! YOLLARIMIZI KORUYALIM

Yusuf Ziya Yılmaz'dan ağır tonajlı araç uyarısı! Yollarımızı koruyalım

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra ilçesi Sürmeli mahallesi sakinlerine yapılan beton yolların korunması için uyarıda bulunarak, "Ağır tonajlı araçlardan yollarımızı koruyun.Bunlar milli servettir. Hep birlikte sahip çıkmamız lazım" dedi.

19 Ocak 2018 Cuma 16:57 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yapılan beton yolların milli servet olduğunu ve bu yolların uzun ömürlü olması için ağır tonajlı araçlardan korunması gerektiğini söyledi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yatırım değerlendirme ziyaretleri kapsamında Bafra ilçesi Sürmeli Mahallesi’nde çevre mahalle muhtarları ve halk ile bir araya gelerek sohbet etti. 

2018 yılı içinde bölgede yapılması planlanan çalışmalar hakkında vatandaşları bilgilendiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Bundan 5 yıl öncesine kadar Sürmeli’de beton yol sadece hayaldi. Büyükşehir Belediyesi olarak zorda kalmadıkça asfalt kullanmıyoruz. Dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü nedeniyle beton yol tercih ediyoruz. Sürmeli gibi birçok mahallemiz bu beton yollar ile buluştu. 2018 yılında daha da fazlasını yapmayı planlıyoruz. Bir gemide hep beraber geleceğe doğru gidiyoruz. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek kurmaya çalışıyoruz. Kolları sıvayıp ayağınıza çizmeleri giyip bir uğraş vermenizle oluyor bu işler. Mesela bu yolun uzun ömürlü olması için size düşen görevler var. Ağır tonajlı araçlardan yollarımızı koruyun. Yüklü araçlarla burada bir şeyler yapmak isteyeni uyarın. Bunlar milli servettir. Hep birlikte sahip çıkmamız lazım” dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

HK

20 Ocak 2018 Cumartesi 16:39

Sayın Başkan çok önemli bir problemi dile getirmiş. Ancak şehir içinde inşaat vs. malzeme satıcılarına ruhsat verilirse elbette bunlara gelen ağır tonajlı tırlar bu yolları kullancaklardır. Buna nasıl engel olacaksınız? Bunun tek yolu bu ruhsatların iptal edilerek bu gibi iş yerlerinin şehir dışına taşınmasının sağlanmasıdır. Buna örnek olarak, Atakum'da mahalle içlerinde bulunan YAVUZ TUNA TİCARET, OLUŞUM TİCARET ve daha kaç tane sayılabilir. Bunlara hergün onlarca tır gelmektedir.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun ve 3 ilçede ByLock operasyonu: Meslekten ihraç 18 öğretmen gözaltına alındı

Samsun ve 3 ilçede ByLock operasyonu: Meslekten ihraç 18 öğretmen gözaltına alındı