29 Kasım 2021 Pazartesi

YUSUF ZİYA YILMAZ'DAN BAFRA İLÇESİNE SEDDE PROJESİ VE YEŞİL ALAN MÜJDESİ

Yusuf Ziya Yılmaz'dan Bafra ilçesine Sedde Projesi ve yeşil alan müjdesi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra İş ve İhracaat Geliştirme Merkezi'nin (BİGEM) açılışında Bafra ilçesinde Sedde Projesinin başlayacağını eski otogar alanının ise yeşil alana dönüştürüleceğini açıkladı.

22 Mayıs 2017 Pazartesi 18:29 GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra'nın yıllardır hasretle beklediği Sedde Projesi için son noktayı koydu. Sedde Projesi ihale edildi ve projenin yapımı 10 gün içerisinde başlıyor.
  


Bafra İş ve İhracaat Geliştirme Merkezi'nin (BİGEM) açılışına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçeye müjde üstüne müjde verdi.
                               

SEDDE PROJESİ İÇİN YILMAZ MÜJDEYİ VERDİ
   

Yıllardır kanayan bir yara haline gelen Sedde Projesinin geçtiğimiz haftalarda ihalesinin yapıldığını söyleyen Başkan Yılmaz, "Bafra'da neden bir takım işler gecikiyor neden şöyle eksik kaldı diye sakın dizimizi dövmeye kalkmayalım. Bafra'ya haksızlık ederiz. Tam tersine bardağın dolu tarafına bakalım. Ayrıca önümüzdeki günlerde de sonuçlarını takır takır göreceğimiz çok güzel girişimlerimiz var. Bunlardan en önemlisi hepimizin büyük bir hasretle beklediği Sedde Projesi. Hamd olsun geçen hafta ihalesini yaptık. 3 milyon 200 bin lirayı bulacak Sedde Projesi'ne 10 gün içerisinde başlıyoruz. Sedde Projesi ile o alan geniş bir rekreasyon alanı haline gelecek" dedi.
                              
         
OTOGAR O ALANDAN KALDIRILIYOR
  


Otogar alanı ile ilgili olarak da Bafralıları sevindirecek haberi veren Başkan Yılmaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü; " Bafra'mız için diğer önemli bir adımımız da otogar alanı ile ilgili. Otogarı şehrin içerisinden çıkarıyoruz. O mezbelelik artık son bulacak. Otogarın olduğu yeri tertemiz bir yeşil alan haline döndüreceğiz. İnsanların nefes alacağı bir yer yaratacağız. Bafra'mızın içerisindeki bu sıkışmışlığı, stresi ve doluluğu biraz hafifleteceğiz. Bu konu ile ilgili ilçe belediye başkanımız Zihni Şahin Bey ile sürekli istişare halindeyiz. Bafra'mızı inanın çok önemsiyorum. İlçemiz bir çok ilden daha büyük, iktisadi potansiyelleri itibari ile de Türkiye'nin bir çok ilinden daha iyi konumda. Tüm bunların farkındayız. Samsun ile olan ulaşımı da gayet iyi durumda. Bafra yüksek standartlı bir yol ağı ile şehre bağlandı. 15 sene öncesinde sathi kaplama yol vardı ve sürekli ölümlü kazalar yaşanıyordu. Allah'ın izni ile tüm bunlar tarihin derinliklerinde kaldı. İlçemizdeki önemli diğer bir potansiyel de Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti. Burayı da turizm potansiyeli olarak devreye koyduğumuzda sanayi, turizm ve girişimin en önemli katalizörü olan ilişki sermayesi ağırlığını koyduğu takdirde bütün işleri başaracağımıza inanıyorum. Tekrardan bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz BİGEM'in ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" 
     

Başkan Yılmaz son olarak Bafra'nın 5 yıldızlı bir otele ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekledi. Konuşmaların sonunda açılış gerçekleştirildi ve BİGEM bahçesine ağaç dikimi yapıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CNN Türk Nevşin Mengü'yü yayından çekme kararı aldı

CNN Türk Nevşin Mengü'yü yayından çekme kararı aldı