20 Temmuz 2019 Cumartesi

YUSUF ZİYA YILMAZ'DAN MİLLİ OTOMOBİL FABRİKASI SAMSUN TERSANE SAHASINDA YAPILSIN ÖNERİSİ

Yusuf Ziya Yılmaz'dan milli otomobil fabrikası Samsun tersane sahasında yapılsın önerisi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yerli ve milli otomobil fabrikası için Tekkeköy ilçesinde bulunan tersane alanının biçilmiş bir kaftan olduğunu söyledi.

12 Aralık 2017 Salı 13:03 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yerli ve milli otomobilin Samsun'da yapılmasını istediklerini açıkladı.


Yerli ve milli otomobil fabrikasının Samsun'da kurulmasını istediklerini belirten Yusuf Ziya Yılmaz, yaptığı açıklamada, "Seçime bir yıldan biraz fazla zaman kaldı. Önümüzdeki süreci çok iyi değerlendirmeliyiz. Yakın zamanda il kongremiz olacak. Kongreye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağını umuyoruz. Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan çalışmaların da açılışlarını cumhurbaşkanımızın katılımıyla yapmak bizler mutlu edecektir. Ayrıca yerli otomobilin Samsun’da yapılması ile ilgili de çeşitli makamlarla iletişim halindeyiz. 800 dönümlük bir tersane alanımız var. Burada tersane ile ilgili bir çalışma yapılmayacaksa yerli otomobil için biçilmiş bir kaftan.  İnşallah böyle büyük bir proje Samsun’da vücut bulur” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyeleri Kudüs'e gidecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyeleri Kudüs'e gidecek