26 Haziran 2019 Çarşamba

YUSUF ZİYA YILMAZ'IN KOLTUĞUNA İSMİ GÜNDEME GELEN BELEDİYE BAŞKANLARI AÇIKLAMA YAPTI

Yusuf Ziya Yılmaz'ın koltuğuna ismi gündeme gelen belediye başkanları açıklama yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın istifa ederek milletvekili aday adayı olması sonrası Büyükşehir Belediyesi Başkanlık koltuğuna ismi geçen ilçe belediye başkanları açıklama yaptı.

26 Nisan 2018 Perşembe 20:36 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın milletvekili aday adayı olması ile boşalan başkanlık koltuğu için ismi geçen ilçe belediye başkanları açıklama yaparak durum değerlendirmesi yaptı.


Yusuf Ziya Yılmaz'ın başkanlık görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olması sonrası, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına hangi ismin geleceği konuşulmaya başlandı. İsmi konuşulan ilçe belediye başkanlarından birisi olan Bafra Belediyesi Başkanı Zihni Şahin'in adı ise Yusuf Ziya Yılmaz'ın ardından biranda gündem oldu. 

Kendisi ile bu konuda görüştüğümüz Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Yusuf Ziya Yılmaz'ın istifası sonrası telefonunun hiç susmadığını iki kez bataryasının bittiğini ve telefon trafiğinin de halen sürdüğünü açıkladı. İsminin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için geçmesi ve gündeme gelmesi nedeni ile  yoğun bir telefon trafiği yaşadığını açıklayan Zihni Şahin, Samsun Kent Haber'e yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için ne düşündüğünü aktardı.

ZİHNİ ŞAHİN'İN TELEFONLARI KİLİTLENDİ
Bafra Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Yusuf Ziya Yılmaz'ın ardından isminin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için gündeme gelmesinden gurur duyduğunu belirterek, "Bu konuda ismimizin gündeme gelmiş olmasından son derece gurur duydum. Ancak bu benim vereceğim bir karar değil. Genel merkezimiz, meclisimiz, partimiz bu konuda gerekli istişareleri yapacaktır. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile ilgili şahsıma eğer ki bir görev verilir ise de bu görevide  canla başla yerine getiririz. Ancak şuan için bu konuda resmileşen bir durum yok." dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olan Yusuf Ziya Yılmaz'ın 19 yıl boyunca Samsun'a büyük hizmetlerinin olduğunu da kaydeden Zihni Şahin, Yılmaz'a milletvekili aday adaylığı sürecinde başarılar diledi.

HÜSEYİN DÜNDAR AÇIKLAMA YAPTI
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için ismi geçen diğer bir belediye başkanı olan Çarşamba İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Dündar'da görev verilmesi halinde Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına olumlu baktığının sinyalini verdi. Hüseyin Dündar, Yusuf Ziya Yılmaz'ın milletvekili aday adaylığı için istifasının henüz yeni olduğunu bu nedenle sürecin ilerleyen zamanlarda netlik kazanabileceğine dikkat çekti. Parti organları ve genel merkezin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için kendisine görev vermesi durumunda bu görevi yapabileceğini vurguladı.

Öte yandan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Canik Belediyesi Başkanı Osman Genç'in yanı sıra Havza Belediye Başkanı Murat İkiz'in de ismi, Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için gündeme geldi. Murat İkiz'in de Yusuf Ziya Yılmaz'ın yerine gelecek muhtemel isimler arasında yer aldığı iddia edildi.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ sanığından ByLock itirafı! Telefonları uçak moduna alıyorduk

Samsun'da FETÖ sanığından ByLock itirafı! Telefonları uçak moduna alıyorduk