31 Mayıs 2020 Pazar

ZEYTİN DALI HAREKATINA DAMGA VURAN SAMSUNLU İKİ YİĞİT ASKER

Zeytin Dalı Harekatına damga vuran Samsunlu iki yiğit asker

Zeytin Dalı Harekatına damga vuran Samsunlu iki yiğit asker.. Zeytin Dalı Harekatı'nın 1'inci yıl dönümünde Afrin'de destan yazan Türk askerleri arasında yer alan iki Samsunlu askerin kahramanlık hikayesi..

20 Ocak 2019 Pazar 21:15 GÜNCEL

Zeytin Dalı Harekatının bugün 1'inci yıl dönümü.. Afrin'de destan yazan Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu önemli başarısında elbette ki büyük fedakarlıklar ve büyük bir adanmışlığa olan inanç yatıyor..


Bir yıl önce Zeytin Dalı Harekatının henüz yeni başladığı ve operasyon hazırlıklarının sürdüğü sırada bir tankçı asker, AHaber'den Kerim Ulak'ın 'İstikamet neresi' diye sorarak kendisine uzattığı mikrofona, "İstikamet Kızılelma" yanıtını veriyordu. 

Tankçı asker Kerim Ulak'ın 'Ailene bir mesaj gönder' sorusuna ise "Beklemesinler" diyerek tüm Türkiye'nin biran da gündemi olmuştu. İşte o fedakar ve kahraman asker Samsunluydu.. Samsun'un Vezirköprü ilçesi doğumlu tankçı asker Mehmet Kuzu, "İstikamet Kızılelma" sözleri ile Zeytin Dalı Harekatının idolü ve simgesi olmuştu.


BURSEYA DAĞINA TÜRK BAYRAĞINI DİKEN TİMİN KOMUTANI
Yine aynı şekilde Zeytin Dalı Harekatının başarıya ulaşmasında Samsunlu bir başka askerimizin de büyük özverisi bulunuyor. Samsun'un Tekkeköy ilçesi doğumlu astsubay üst çavuş Sercan Büyükal'da Zeytin Dalı Harekatında görev yapmış ve Afrin'de bulunan Burseya dağının teröristlerden temizlenmesi operasyonunda görev almış ve Burseya Dağına Türk bayrağımızı diken timin komutanlığını yapmıştı.

Zeytin Dalı Harekatı'nın 1'inci yıl dönümünde harekata damga vuran ve Afrin'de destan yazan iki Samsunlu askerimiz sergiledikleri fedakarlıklarla gönüllerde taht kurmuştu.

BUNU ANCAK TÜRK ASKERİ SÖYLER
Samsun Valisi Osman Kaymak'ta Zeytin Dalı Harekatı sırasında "İstikamet Kızılelma" diyen Samsunlu asker Mehmet Kuzu ile ilgili 22 Ocak 2018 tarihinde sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamada, "Ailesine sadece "Beklemesinler" diyen kahraman Mehmetçik Samsunlu hemşehrimize selam olsun. Dünyada bunu diyecek tek asker ancak Türk askeridir" açıklaması yapmıştı.

DESTAN YAZAN KOMUTAN İLE GÖRÜŞTÜ
Samsun Valisi Osman Kaymak, Zeytin Dalı Harekatı sırasında Burseya Dağına Türk Bayrağını diken Samsunlu komutan Sercan Büyükal ile harekat sırasında önce telefonda görüşmüş ardından ise makamında misafir etmişti. Samsun Valisi Kaymak ayrıca, Burseya Dağına Türk bayrağını diken Samsunlu komutanın ailesini de ziyaret etmişti.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da Zeytin Dalı Harekatının 1'inci yıl dönümünde Afrin kahramanlarına hitap ederek, "Afrin Harekatının tüm hassasiyetleriyle teröre karşı nasıl kutlu bir mücadele olduğunu unutmamız mümkün değil. Afrin'de verilmiş olan mücadelenin hatıralarımızda unutulmaz bir yeri olacaktır." dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Zeytin Dalı Harekatında Afrin'de şehit düşen Samsunlu askerlerimizi unutmadık

Zeytin Dalı Harekatında Afrin'de şehit düşen Samsunlu askerlerimizi unutmadık