26 Mayıs 2020 Salı

ZEYTİN DALI HAREKATINDA AFRİN'DE ŞEHİT DÜŞEN SAMSUNLU ASKERLERİMİZİ UNUTMADIK

Zeytin Dalı Harekatında Afrin'de şehit düşen Samsunlu askerlerimizi unutmadık

Zeytin Dalı Harekatının 1'inci yıl dönümünde Afrin'de şehit düşen Samsunlu askerlerimizi unutmadık. Zeytin Dalı Harekatının başarıya ulaşmasında kahramanlıklar sergileyen Samsunlu askerlerimizin yanı sıra harekat sırasında şehit düşen Samsunlu askerlerimizde oldu.

20 Ocak 2019 Pazar 22:39 GÜNCEL

Zeytin Dalı Harekatının 1'inci yıl dönümünde Afrin'de şehit düşen 49 askerimiz dualarla anılırken Samsun'a ise Afrin'den 4 şehit ateşi düştü.


Terör örgütü YPG'ye yönelik bir yıl önce Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı Harekatında Samsun'a 4 şehit haberi geldi. Afrin'de bir yıl önce başlatılan Zeytin Dalı Harekatında görev yapan Samsun doğumlu Astsubay Kıdemli Çavuş Göksu Şafak Şahin, Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın,  Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şahin ve Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Kahraman şehit düştü.

Afrin bölgesinde terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın'ın cenazesi Çarşamba ilçesinde,  Zeytin Dalı Harekatında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şahin ile şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Göksu Şafak Şahin'in cenazeleri Havza ilçesinde toprağa verilirken, Afrin'de devam eden operasyonlar sırasında ATAK tipi bir helikopterin kırıma uğraması sonucu şehit olan Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Kahraman'ın cenazesi ise İzmir'de toprağa verilmişti.

Zeytin Dalı Harekatının 1'inci yıl dönümünde Afrin'de şehit düşen tüm askerlerimizi ve terörle mücadelede şehit düşen tüm asker ve polislerimizi dua, saygı ve minnetle anıyoruz. YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da MHP'liler ayaklandı! Necattin Demirtaş ittifaka razı değiliz açıklaması yaptı

Samsun'da MHP'liler ayaklandı! Necattin Demirtaş ittifaka razı değiliz açıklaması yaptı