21 Eylül 2020 Pazartesi

ZİHNİ ŞAHİN: BAFRA ATIK SU TESİSİ YENİLENDİ, VEZİRKÖPRÜ'YE ATIK SU TESİSİ YAPILACAK

Zihni Şahin: Bafra Atık Su Tesisi yenilendi, Vezirköprü'ye Atık Su Tesisi yapılacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Bafra Atık Su Arıtma Tesisi 7.2 milyon liralık yatırım ile yenilendiğini, Vezirköprü ilçesine ise 8.5 milyon TL'lik bir yatırım ile atık su arıtma tesisi yapılacağını açıkladı.

18 Ocak 2019 Cuma 14:22 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, içme suyu, arıtma tesisleri, alt yapı ve ulaşım alanında ki çalışmaları bütün hızıyla sürdürdüklerini açıklayarak, Bafra Atık Su Arıtma tesisini yenilediklerini, Vezirköprü ilçesine ise atık su arıtma tesisi yapacaklarını açıkladı.


Bafra Atık Su Arıtma Tesisini, Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak 7.2 milyon TL'lik bir yatırım ile yenilediklerini söyleyen Zihni Şahin, Vezirköprü ilçesine ise 8.5 milyon TL'lik bir yatırım ile atık su arıtma tesisi kazandıracaklarını belirterek,  "Bafra Kızılırmak Sedde Projesi Sedde projesi etrafında ve ilçe genelinde kötü koku olmaması için, Bafra Atık su Arıtma Tesisi'nde yıllara bağlı olarak mekanik, elektrik ve inşaat aksamlarında oluşan deformasyonları ortadan kaldırmak istedik. Söz konusu deformasyonları gidermek amacıyla SASKİ Genel Müdürlüğü teknik personelince keşif yapılarak, yapılması gerekenleri tespit ettirdik. Ardından da vakit kaybetmeden Bafra Atık su Arıtma Tesisi Revizyon Yapımı işini ihale ettik" dedi.

ELEKTRİK TESİSATI VE OTOMASYON YENİLENDİ
Yapılan çalışma kapsamında Bafra Atık Su Arıtma tesisinin elektrik tesisatı ve panolarının yeni teknolojiye göre komple yeniden dizayn edildiğini,  otomosyon sisteminin tamamen yenilendiğini söyleyen Zihni Şahin, "Havuzlarda meydana gelen zemin oturmaları sonucu oluşan su sızdırmaları izole edildi. İdari bina ve diğer binaların boya ve bakım onarımları yapıldı. Tesis çevresi beton duvar ve panel çit ile çevrildi. Tesisi oluşturan ünitelerde bulunan ve ekonomik ömrünü tamamlayan pompa, mekanik ekipman komple yeni teknolojik ürünler ile değiştirildi. Söz konusu revizyon işleri tamamlanarak geçici kabul yapıldı. Tüm revizyon işlemleri için  7 milyon 245 bin 127 lira tutarında bir harcama gerçekleşti" diye konuştu.

HEM BAFRA, HEM SAMSUN İÇİN CAZİBE MERKEZİ
Kızılırmak Sedde Projesi'nin Bafra için 'hayati önemde' olduğunu hatırlatan Başkan Şahin, "Kızılırmak ile Bafra’yı buluşturmak, mavi ile yeşili bir araya getirmek Bafralı hemşerilerimizin isteğiydi. Bu amaçla yürüttüğümüz sedde projesinin ilk 2 etabını tamamladık. Sedde etrafında Kültür ve Sanat Merkezi'ni kuruyoruz. Buradaki alanda insanlarımızın rahat etmesi ve ileride kötü bir kokuya maruz kalmaması için önlem almamız gerekiyordu. İşte bu nedenle 7.2 milyon tutarındaki bir proje ile atık su arıtma tesislerini yenilemiş olduk. Bu bölgemiz hem Bafra hem Samsun için cazibe merkezi olacaktır" dedi.

VEZİRKÖPRÜ'NNÜ İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLECEK
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Altyapı, "İçme suyu ve yol, olmazsa olmazlarımızdır. Vezirköprü ilçemizde bu anlamdaki problemleri çözmek için gerekli çalışmaları yaptık. İçme suyu problemi de çözülecektir" dedi.

ALTYAPI, İÇME SUYU VE YOL!
17 ilçeden başlattıkları hizmet seferberliğinin sürdüğünü belirten Zihni Şahin, "Her ilçemizin müşterek olduğu gibi ayrı problemleri de var.  Samsunumuz ilçelerimizle beraber alt yapı, içme suyu ve ulaşım konusunda örnek bir şehir olacaktır. Altyapı, içme suyu ve yol tüm insanlarımızın en temel ihtiyaçlarıdır. Bu ihtiyaçları çözmek bizim birinci görevimizdir. Şu ana kadar 8 ayda 500 kilometre yol yaptık. Alt yapı ve içme suyu konusunda ise 75 projeyi devam ettiriyoruz" diye konuştu.VEZİRKÖPRÜ’YE 8.5 MİLYONLUK YATIRIM
Vezirköprü'nün, Samsun'un tarihi ve büyük bir ilçesi olduğuna dikkati çeken Zihni Şahin, "İlçemizde 8 milyon 520 bin 227 TL tutarında atık su arıtma tesisi inşaatına başladık. İnşaat bütün hızıyla ve aralıksız sürüyor. Bu projeyi 2019 yılı sonu itibarıyla tamamlayacağız. Böylece Vezirköprü'de alt yapı anlamında çok önemli bir çalışma hayata geçmiş olacaktır" dedi.

VEZİRKÖPRÜLÜLERE VE BAŞKAN EDİS’E TEŞEKKÜR
Başkan Şahin, konuyla açıklamalarını, şu şekilde tamamladı:
"Vezirköprü ilçemizi göreve geldikten sonra defalarca ziyaret ettim. Belediye Başkanımız İbrahim Sadık Edis ile istişareler yaptık. Başkanımıza teşekkür ediyorum. Vezirköprülü hemşerilerime sabır ve hoşgörüleri için çok teşekkür ediyorum. Başkanımız İbrahim Sadık Edis ile el ele birlik ve beraberlik içinde çalıştık."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da ilginç kaza! Önce kaldırımda ki yayaya sonra iş yerinin camına çarpıp yan yattı

Samsun'da ilginç kaza! Önce kaldırımda ki yayaya sonra iş yerinin camına çarpıp yan yattı