20 Ağustos 2019 Salı

ZİHNİ ŞAHİN BALKAN TÜRKLERİ GECESİNDE DERNEKLERE SİYASET SOKMAYIN DEDİ

Zihni Şahin Balkan Türkleri gecesinde derneklere siyaset sokmayın dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Balkan Türkleri Derneği'nin düzenlediği Dayanışma Gecesi'nde yaptığı konuşmada, "Siyaseti dernekten içeri sokmayın." dedi.

18 Kasım 2018 Pazar 14:22 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şanin, Balkan Türkleri Derneğinin düzenlediği Dayanışma Gecesinde derneklere siyaset sokulmamasını istedi. 


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Balkan Türkleri Derneği'nin düzenlediği Dayanışma Gecesinde yaptığı konuşmada, “Hangi partiden, hangi görüşten olursanız olun lütfen bu siyaseti dernekten içeri sokmayın. Çünkü siyasi bir görüş olduğunda, dernekler siyasete alet edildiğinde kesinlikle başarısız olacaklardır” uyarısında bulundu.

MAZİDEN GELİRİZ, ATİYE DOĞRU!..
Samsun'un İlkadım İlçesi Derebahçe Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen gecede Başkan Zihni Şahin, şu dörtlüğü okuyarak başladı:

“Bayrağız biz lekesisiz, temiziz
Ummanız biz okyanusuz, deniziz
Türk oğluyuz özde, sözde eriz biz
Maziden geliriz Atiye doğru..."

GELENEKLERİMİZİ YAŞATALIM'
Başkan Şahin, şöyle devam etti: “Böyle birlikte olmak, güzellikleri paylaşmak, zaman zaman Allah vermesin acıları paylaşmak çok güzel. Çünkü toplum bir şeyleri paylaştıkça mutlu olur. Acılar paylaşıldıkça küçülür, sevinçler paylaşıldıkça büyür. Bugün burada sevinçle bir araya gelmeyi paylaşıyoruz. Çok samimi bir şekilde ifade etmek istiyorum. Birlik beraberlik içerisinde örgütlü olmazsanız birbirinizden haberiniz dahi olmaz. O yüzden bu tarz sivil toplum etkinliklerini küçümsemeyelim. Bugün bizi burada bir araya getiren arkadaşlarımız bizim başımızın tacıdır. Bir gerçek var ki örgütlü küçük toplumlar her zaman örgütsüz büyük toplumları yönetir. Onun için örgütlü olmak her zaman faydalıdır. Değerlerimizi, geleneklerimizi yaşatmak çok önemli.

HANGİ PARTİDEN OLURSA OLSUN...
Bu birliğin daim olması için, kesinlikle derneklere siyaseti sokmayalım. Ben Samsun adına yapılan, çeşitli illerde ki yapılan bütün etkinliklere gitmiş bir kardeşinizim. Orada ki sivil toplumda görev alan arkadaşlara da tavsiye ediyorum. Hangi partiden, hangi görüşten olursanız olun lütfen bu siyaseti dernekten içeri sokmayın. Çünkü siyasi bir görüş olduğunda, dernekler siyasete alet edildiğinde kesinlikle başarısız olacaklardır. Hangi partili olursanız olun, kendi inandığınız, güvendiğiniz, mensubu olduğunuz partide bir yerlere gelmeye çalışın. Oralarda söz sahibi bir hemşehrimizin olması bizi onurlandırır, aynı zamanda bize faydası olur. Uzayan kol bizden olsun demiş atalarımız ama bunu yaparken derneklerden bağımsız olarak yapın."

Konuşmasında birlik beraberlik çağrısı yapan Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Uğur Burak Özata da, ”Derneğimiz bu sene 31 yaşında. Umuyoruz ki nice 30 seneleri  barışın, birliğin, beraberliğin olduğu bu güzel vatanımızda hep birlikte huzurluca geçirebiliriz. Kırılganlıkların son bulması gerektiğini ve birlik olma zamanının geldiğini düşünüyorum. Son olarak herkesi derneğimize üye olmaya davet ediyorum. Ne kadar fazla kişi olursak o kadar güçlü oluruz” dedi.

Gecede Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun Balkan Derneği adına derneğin uzun yıllar başkanlığını yapmış Cihat Yılmaz’a plaket sundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun AK Parti'de magnetik kartlarla e-temayül yoklaması yapıldı

Samsun AK Parti'de magnetik kartlarla e-temayül yoklaması yapıldı