17 Haziran 2019 Pazartesi

ZİHNİ ŞAHİN, SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANLIK KOLTUĞUNU DEVRALDI

Zihni Şahin, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlık koltuğunu devraldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin olağanüstü toplantısında yapılan seçim ile başkanlık görevine seçilen Zihni Şahin, Samsun Büyükşehir Belediyesi başkanlık koltuğunu devraldı.

03 Mayıs 2018 Perşembe 13:55 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın 24 Haziran'da yapılacak erken seçim nedeni ile milletvekili aday adayı olması sonrası boş kalan başkanlık koltuğuna yapılan seçim ile Bafra Belediyesi Başkanı Zihni Şahin seçildi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi bugün gerçekleştirdiği olağan üstü toplantıda Yusuf Ziya Yılmaz'ın yerine gelecek isim için seçim yaptı. AK Parti Grubu Zihni Şahin'i aday gösterirken, yapılan seçimde 85 meclis üyesinin 69'u Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için Zihni Şahin'e oy verdi. Zihni Şahin, oylama sonucunda Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı olurken, meclis üyeleri ve belediye başkanları Yusuf Ziya Yılmaz'ın yerine seçilen Zihni Şahin'i tebrik etti. 

Mecliste yapılan seçimin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı olan Zihni Şahin, meclis binasından ayrılarak belediye binasına geçti. Burada kalabalık bir grup tarafından karşılanan Zihni Şahin, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlık koltuğuna oturdu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Eski Emniyet Müdürü Hulusi Çelik FETÖ'den gözaltına alındı

Samsun Eski Emniyet Müdürü Hulusi Çelik FETÖ'den gözaltına alındı