21 Eylül 2020 Pazartesi

ZİHNİ ŞAHİN SAMSUN'A 15 YENİ PROJE İLE 251 MİLYONLUK YATIRIM YAPACAKLARINI AÇIKLADI

Zihni Şahin Samsun'a 15 yeni proje ile 251 milyonluk yatırım yapacaklarını açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Yusuf Ziya Yılmaz döneminde başlayan projeleri devam ettirdiklerini açıklayarak, "15 yeni proje ile Samsun'a 251 milyonluk yatırım yapacağız" dedi.

14 Ocak 2019 Pazartesi 16:54 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, "Samsun'un alt yapı, yol ve su sorununu çözmek boynumuzun borcu" diyerek ilçelerde yapılacak olan atık su arıtma tesisleri ve diğer yatırımlarla ilgili bilgi verdi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Kavak, Ladik, Salıpazarı ve Çarşamba ilçelerinde 152 milyon liralık maliyeti aşan 'ileri teknoloji arıtma tesisi' kurulacağını, Terme ve Bafra'da 'atık su arıtma tesisi revizyonunun devam ettiğini açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ilçelerinde genelinde başlattığı 'su arıtma ve atık su arıtma' tesisleri ile yol ve kaldırım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Kavak, Ladik, Salıpazarı ve Çarşamba ilçelerinde 'ileri teknoloji arıtma tesisi' kurulacak. Terme ve Bafra'da 'atık su arıtma tesisi revizyonu' ise devam ediyor" açıklamasında bulundu.ATIK SU TESİSLERİ TAMAMLANIYOR
"Altyapı, içme suyu ve yol olmazsa olmazımızdır" diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, özellikle içme suyu arıtma tesisleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Şahin, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmelerde şu bilgileri sundu:

"Kavak, Lâdik, Salıpazarı ve Çarşamba ilçelerinde ileri teknoloji arıtma tesisi kurulacak. 19 Mayıs, Vezirköprü ve Yakakent ilçelerinde ise atık su arıtma tesisi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Batı İleri Teknoloji Atık Su Arıtma Tesisi, Çarşamba İlçesi'nde Dikbıyık Mahallesi ve Ladik İlçesi'nde Hamamayağı Mahallesi ile Asarcık İlçesi ve Terme Sakarlı'daki atık su tesisleri ise tamamlandı. Terme ve Bafra ilçe merkezlerimizdeki atıksu arıtma tesislerinin ise revizyon proje çalışmaları devam ediyor.4 İLÇEYE 152 MİLYONLUK YATIRIM
Ayrıca, Kavak'a 11.600.000 TL, Lâdik'e 10.870.000 TL, Salıpazarı'na 11.380.000 TL, Çarşamba'ya 118.357.000 TL olmak üzere kredileri tahsis edilmiş ileri teknoloji atıksu arıtma tesisleri kuracağız. Sadece bu 4 ilçemizdeki proje bedeli 152 milyon lirayı geçiyor. Bafra'daki revizyon çalışmasının bedeli 7.245.000 TL, Terme'dekinin ise 3.732.565 TL tutarında. 19 Mayıs'ta 4.968.000 TL, Vezirköprü'de 8.520.227 TL ve Yakakent'te 27.194.644 TL olmak üzere kanalizasyon, atık su arıtma tesisi ve derin drenaj yapım işleri çalışmalarımız başta olmak üzere toplam 69.201.000 TL tutarındaki yatırımlar devam etmektedir."

TÜM İLÇELERDE 500 KİLOMETRELİK YOL
İlçelerdeki yol ve kaldırım çalışmalarının da tüm hızıyla sürdürüldüğünü bildiren Başkan Zihni Şahin, "Geçen yıl sadece Bafra'da 30 milometrelik beton ve asfalt yol yapıldı. Bafra'da önceki yıllarda yapılan asfalt ve beton çalışmasının 2 katı gerçekleştirilmiş oldu. Bununla yetinmeyerek 40 kilometrelik yol yapımı için de çalışmalara başladık. Özellikle iç kesimlerdeki ilçelerimizde başlattığımız asfalt, yol, kaldırım çalışmaları durmaksızın devam ediyor. 3 Mayıs 2018 tarihinden bugüne kadar ilçelerimizde toplam 500 kilometrelik yol halkımızın hizmetine sokuldu" dedi.

BUNLARI YAPMAK BOYNUMUZUN BORCU
17 ilçede adeta seferberlik halinde olduklarını söyleyen Başkan Şahnin, "Göreve geldiğimiz geçen yılın mayıs ayı itibarıyla milletvekillerimiz ve eski büyükşehir belediye başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz Bey döneminde başlayan projeler vardı. Bunları devam ettiriyoruz. Bu projelerin bir kısmını tamamladık. Bunlara yeni projeler ekledik. Toplam 15 proje ile 251 milyon liralık atıksu arıtma tesisi yatırım yapmış oluyoruz. Büyükşehir Belediyesi, Samsun'un altyapı, içme suyu ve yol problemlerini çözmek için kararlıdır. İnsanımızın en temel ihtiyaçlarının giderilmesi yönünde bu projeler olmazsa olmazımızdır. Halkımızın bu temel ihtiyaçlarını karşılamak boynumuzun borcudur" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Necati

14 Ocak 2019 Pazartesi 17:43

Şunun şurasında 2.5 ay sonra yoksun. Ne demeye halen millete vaadler verip bilboardlar süslüyorsun?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Projeleri halk oylamasına sunacağız

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Projeleri halk oylamasına sunacağız