20 Nisan 2019 Cumartesi

ZİHNİ ŞAHİN: SAMSUN'DA GERGİNLİK YARATAN SORUNLARIN ÜZERİNE GİTTİK

Zihni Şahin: Samsun'da gerginlik yaratan sorunların üzerine gittik

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Mobilyacı İşadamları Derneği üyeleri ile bir araya geldiği toplantıda, "Şehrimizde gerginlik yaratan bir çok problemin üzerine gittik. Kaçmadık, sorunun üzerine gittik ve çözümü konusunda sağlıklı adımlar attık." dedi.

18 Kasım 2018 Pazar 00:29 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun Mobilyacı İşadamları Derneği'nin üyeleri ve mobilya sektörünün temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda, Samsun'un birikmiş sorunlarını ortak akılla çözdüklerini söyledi.

 

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan Bayraktepe Restoran'da gerçekleştirilen toplantıda Samsun Mobilyacı İşadamları Derneği Başkanı Bahattin Eker'in konuşmasının ardından söz alan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, sektöre yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Zihni Şahin, markalaşmanın önemine dikkati çekerek, "Sektörde daha çok yatırım ve üretimi gerçekleştirerek Samsun markasını oluşturmak zorundayız. Bunu başarabiliriz" dedi.      

SORUNLARDAN KAÇMADIK, ÜZERİNE GİTTİK

Göreve geldiği günden bu yana 17 ilçenin birikmiş problemlerinin çözümü için mücadele verdiğini hatırlatan Zihni Şahin, "Şehrimizde gerginlik yaratan bir çok problemin üzerine gittik. Örneğin, Gülsan Sanayi Sitesi'ndeki arkadaşlarla toplantılar yaptık, kaçmadık, sorunun üzerine gittik ve çözümü konusunda sağlıklı adımlar attık. Nerede, hangi sektörde problem varsa, o sektörün temsilcileriyle bir araya geldik. Böylece Samsun'da bir rahatlama oldu" diye konuştu. 

KALKINMA MERKEZİ VE FİKİR FIRTINALARI

'Ortak Akıl'ın önemine değinen Başkan Zihni Şahin, "Sorunları bugüne kadar hep ortak akıl ile, hangi meslek grubunda sorun varsa onların temsilcileriyle görüşerek çözdüm. Bu benim anlayışım. Büyükşehir bünyesinde Kalkınma Merkezi'ni kurduk. Proje üreten arkadaşları bir araya getirdik. 6 ay boyunca süren fikir fırtınaları gerçekleştirdik. Samsun'un bugüne kadar değerlendirilmeyen potansiyelini harekete geçirmek için mücadele ediyoruz. Zararın neresinden dönersek kardır" dedi.

         

MOBİLYA SEKTÖRÜ BİR ARADA OLMALI

Mobilyacı esnafının bir çatı altında, ayrı bir alanda faaliyetlerini sürdürmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Şahin, "Bir sektörde ayrı ayrı yapılan çalışmalar ve üretim, özellikle pazarlamada sıkıntı yaratacaktır. Sektörün tek çatı altında bir arada üretimde yatırım yapması, üretim gerçekleştirmesi o sektörün yararınadır. Böyle bir oluşum sektörün kar etmesini de sağlar" diye konuştu.

DAHA ÇOK YATIRIM, DAHA ÇOK ÜRETİM

Mobilya sektöründe atılacak sağlam adımların sektörün geleceği için hayati önemde olduğuna da dikkati çeken Başkan Zihni Şahin, "Böylece mobilyada Samsun markasını oluşturabiliriz. Hedefimiz bu olmalı. Daha çok yatırım, daha çok üretim ve daha çok insanımıza iş imkanı sağlama hedefimize birlikte yürüyeceğiz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da MHP'nin İlkadım, Canik, Atakum adayları netleşti, büyükşehire ise bomba isim

Samsun'da MHP'nin İlkadım, Canik, Atakum adayları netleşti, büyükşehire ise bomba isim