24 Haziran 2019 Pazartesi

ZİHNİ ŞAHİN, SAMSUN'DA PARKOMAT UYGULAMASINI İPTAL ETMENİN BEDELİNİ AÇIKLADI

Zihni Şahin, Samsun'da PARKOMAT uygulamasını iptal etmenin bedelini açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, yol üstü otopark uygulaması Parkomat'ı iptal etmenin bedelini açıkladı.

15 Ağustos 2018 Çarşamba 14:12 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın düzenlediği toplantıda basın mensuplarının PARKOMAT uygulaması ile ilgili sorularını cevaplandırdı.


Zihni Şahin, Samsun'da uygulanan yol üstü otopark uygulaması PARKOMAT ile ilgili çok şikayetlerin olduğunu, araç sürücülerinin PARKOMAT nedeniyle icralık durumda olduğunu söyleyen ve "PARKOMAT uygulamasını iptal etmeyi düşünüyormusunuz" diye soru soran gazetecilere, önemli açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin PARKOMAT ücretlerinin bir kısımının şehit aileleri ve Samsunspor'a aktarılması önerisinede yanıt veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, PARKOMAT uygulamasının ihale ile yapıldığını ve 3 yıl sonra ihale süresinin biteceğini belirterek, "PARKOMAT uygulamasının sözleşmesi 3 yıl sonra bitiyor. Şuan biz bu sözleşmeyi fesh etmiş olsak, 6 milyon TL tazminat ödemek zorundayız" dedi.

PARKOMAT uygulamasının sözleşme süresinin bitmesini bekleyeceklerini kaydeden Zihni Şahin, sözleşme bittikten sonra bu konuda bir çalışma yapacaklarını belirtti. Samsun'da araç sürücülerinin PARKOMAT ile ilgili şikayetleri ile ilgilide konuşan Zihni Şahin, "Bazı çevreler bundan rahatsız ama bazı çevrelerde bu uygulamayı olumlu buluyor." demesi üzerine toplantıda bulunan bir gazetecide, "Başkanım o zaman bir referandum yapın PARKOMAT'tan vatandaşlar memnun mu değilmi ortaya çıksın" diye soru sordu. Zihni Şahin bu soruyada "Referandum yapabiliriz" diyerek yanıt verdi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, açıklamasında ayrıca Samsun'a iki ayrı katlı otopark yapacaklarını da vurgulayarak, PARKOMAT nedeni ile borçlu olan ve icralık duruma düşen sürücülere indirimler yapıldığını kaydetti.
Kaynak: SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Şencan semiz

16 Ağustos 2018 Perşembe 03:02

Halil arkadaşımız ödemeye devam etsin vergi verdiği yollara para ödemeye,belediyelerin bir diğer görevi yollara haksız yere konan duba sandalye vs gibi şeyleri denetlemektir ama onuda yapmıyorlar araçlarımızı cebimizemi koyacağız yol kamuya ait ortak alandır.

Halil arslan

15 Ağustos 2018 Çarşamba 15:19

Parkomat uygulaması çok adil ve doğru bir karardır.Bu uygulamadan önce hastamızı götürdüğümüzde işimiz olduğunda arabamızı park etmemizin mümkünatı yok idi.Esnaf vatandaşlarımızın bir çoğu kamu malı olan alanları sandalye kasa vb.malzemeler atmak sureti ile sahiplenmiş vatandaşa zulüm eder duruma gelmiş hergün kavga dövüş hatta yaralamalı öldürmeyi vakalar meydana gelmişti.Şimdi 2-3tl verip işimizi halediyoruz kim bu işi yaptıysa teşekkürü borç biliyoruz.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Gülsan Sanayi Sitesi nereye taşınacak! İşte sanayi sitesinde son durum

Samsun'da Gülsan Sanayi Sitesi nereye taşınacak! İşte sanayi sitesinde son durum