19 Eylül 2019 Perşembe

ZİHNİ ŞAHİN: YÜKSEK HIZLI TREN İLE SAMSUN-ANKARA 2 SAAT 15 DAKİKA OLACAK

Zihni Şahin: Yüksek hızlı tren ile Samsun-Ankara 2 saat 15 dakika olacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Samsun'a gelen Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın ile Yüksek Hızlı Tren projesini görüşerek, "Yüksek Hızlı Tren ile Samsun-Ankara arası iki saat 15 dakika olacak" dedi.

31 Ağustos 2018 Cuma 20:24 GÜNCEL

Samsun-Ankara Yüksek Hızlı Tren projesi ile ilgili Samsun'a gelen Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin ile bir araya geldi.


Samsun-Çorum- Ankara Hızlı Tren projesinin ihalesi yapılırken Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın, yatırımın detaylarını Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin ile görüştü.Samsun – Çorum – Ankara Hızlı Tren Projesi detayları hakkında istişarelerde bulunmak üzere Samsun’a gelen Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın ve beraberindekileri ağırlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği yüksek hızlı tren projesine kavuşmamıza çok az kaldı. Samsun’a kazandırılacak olan hızlı tren Ankara ile bağlarımızı güçlendirecek. Otobüs ile 6 saat civarı bir zamanda ulaşılan Ankara’ya hızlı tren ile artık 2 saat 15 dakikada gidilebilecek. Proje sadece ulaşım anlamında değil, kültürel, sosyal ve ekonomik anlamda da iki şehir arasındaki ilişkileri arttıracak. Samsun’un ulaşım ağını daha da güçlendirecek olan bu yatırım da büyük aşamalar kaydedildi. Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin Samsun’a kazandırılacak olmasında emeği geçen ve geçecek herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda projenin detayları hakkında çeşitli sunumlar yapıldı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun ve Vezirköprü'de FETÖ operasyonunda tutuklu sayısı 4'e yükseldi

Samsun ve Vezirköprü'de FETÖ operasyonunda tutuklu sayısı 4'e yükseldi