15 Haziran 2019 Cumartesi

ZİHNİ ŞAHİN'DEN SAMSUN OTOGARI İÇİN JET HAMLE! SAMULAŞ OTOBÜSLERİ 24 SAAT HİZMET VERECEK

Zihni Şahin'den Samsun Otogarı için jet hamle! SAMULAŞ otobüsleri 24 saat hizmet verecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, otobüs firmalarının Samsun otogarına giden ücretsiz servislerini durdurması üzerine yaptığı açıklamada, "SAMULAŞ otobüsleri 24 saat kesintisiz otogara hizmet verecek" dedi.

18 Ekim 2018 Perşembe 19:04 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin otobüs firmalarının ücretsiz servis hizmetini durdurması üzerine mağduriyet yaşanmaması için SAMULAŞ bünyesinde bir dizi tedbir aldıklarını açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Samsun Otogarına giden ücretsiz servislerin firmaların aldığı karar ile durdurulması nedeni ile yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilmek için jet hızı ile tedbir aldıklarını söyledi. 

Başkan Zihni Şahin, Samsun Otogarına ücretsiz olarak sağlanan servis hizmetinin otobüs firmaları tarafından alınan karar ile durdurulduğunu belirterek, "Ücretsiz servis hizmetinin durdurulması nedeni ile SAMULAŞ bünyesinde 3 yeni hat daha oluşturduk. Samsun Otogarına SAMULAŞ otobüsleri 24 saat kesintisiz hizmet verecek. Şehirler arası otobüs işlemeciliği yapan firmalarının aldığı kararlar doğrultusunda şehir içerisindeki yazıhanelerden Şehirler Arası Otobüs terminaline vermekte oldukları ücretsiz servis taşımacılığı hizmetini durdurma kararı almışlardır. Alınan bu karar üzerine halkımızın mağduriyet yaşamaması için gerekli talimatları verdim. Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ operatörlüğünde hizmet verecek olan üç yeni hat oluşturularak halkımızın otogara ulaşımına alternatif oluşturulmuştur. Bu hatlar Belediye evleri, Cumhuriyet Meydanı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesinden hareket ederek Otogar’a 24 saat kesintisiz hizmet verecek." dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin şunları söyledi. ”Şehrimizde şehirler arası otobüs işlemeciliği yapan firmalarının almış oldukları karar doğrultusunda hizmet verdikleri yolcuların şehir içerisindeki yazıhanelerden Otogar’a ulaşımları için vermiş oldukları ücretsiz servis taşımacılığı hizmetini durdurma kararı almışlardır. Biz de vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için Samulaş tarafından işletilecek ve yirmidört saat esasına göre 19 Ekim 2018 Cuma günü saat 13’ den itibaren hizmet verecek üç yeni hattın devreye alınması kararını aldık. Otogarda son bulacak olan ve T1, T2 T3 kodlarını kullanacak olan hatlarımız Belediye evleri, Cumhuriyet Meydanı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesinden hareket ederek tüm şehrin otogara erişimi sağlanmış olacak."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun otogarına gidecek SAMULAŞ otobüslerinin kalkış yeri ve güzergahları belli oldu

Samsun otogarına gidecek SAMULAŞ otobüslerinin kalkış yeri ve güzergahları belli oldu