24 Nisan 2019 Çarşamba

ZİHNİ ŞAHİN'DEN SU ZAMMI AÇIKLAMASI! OTOMATİK ZAM UYGULAMASINA SON VERECEĞİZ

Zihni Şahin'den su zammı açıklaması! Otomatik zam uygulamasına son vereceğiz

Samsun Haberi- Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, suya zam uygulaması ile ilgili flaş açıklama yaparak, "Suya otomatik zam uygulamasına son vereceğiz" dedi.

07 Ekim 2018 Pazar 15:38 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, SASKİ'nin suya zam yaptığı haberlerinin gündeme gelmesi sonrası açıklama yaparak, otomatik zam uygulamasına son vereceklerini söyledi.


Samsun'da SASKİ'nin suya zam uygulamasının daha önceki yıllarda alınan bir kararla otomatik olarak yapıldığını belirten Zihni Şahin,  "Suya otomatik olarak yapılan zam uygulamasına son vereceğiz. Bunu ilk meclis toplantımızda gündeme getirerek karara bağlayacağız" dedi.

Açıklamasında Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin yapacağı ilk toplantıda suya otomatik zam uygulamasını sonlandıracaklarının altını çizen Zihni Şahin, konuyla ilgili şunları dile getirdi.
"Daha önceki yıllarda alınmış olan kararla su fiyatları otomatik olarak TÜFE oranlarına göre ayarlanmaktaydı. Bu uygulama nedeniyle su fiyatlarında bu ay daha fazla bir artış oluştu. Buna izin vermem. Bunu kaldıracağız.  Biz devletimizin ve milletimizin birlikte kenetlenerek ekonomik saldırılara karşı verdiği mücadelede bir ve beraberiz. Halkımıza katkı yapmak durumundayız. Bu otomatik zam uygulamasına son vermek için konuyu ilk meclis toplantımıza getireceğim.  Otomatik zam uygulamasına son vereceğiz"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

07 Ekim 2018 Pazar 22:19

başkan indirim bekliyoruz zam değil tasarruf yapın

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde zabıtalar fırsatçılığa karşı marketleri denetledi

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde zabıtalar fırsatçılığa karşı marketleri denetledi